1. 1.
  56 yaşındaki adamla 10 yaşındaki kızın birlikteliğidir. Rivayetlere göre ömer bu kızla yani ali'nin kızı ümmü gülsüm ile evlenmeden önce kızın eteğini kaldırıp altına bakmıştır. Ben söylemiyorum sizin kaynaklarınız söylüyor.
  8 -17 ... otoriter kemalizm
 2. 2.
  Bizim sahih olarak kabul ettiğimiz islam dünyasında tartışmasız eser olan Buhari'de bile uydurma hadis mevcutken senin anlattıkların masaldan öteye geçmez.durum budur.
  7 -1 ... kalahari 1
 3. 3.
  Aynı iftiralar büyük liderlere ve şahsiyetlere hep atılmıştır MUSTAFA KEMAL ATATÜRK dahil.işiniz gücünüz yok mu ya sizin böyle iyi ve tarih yazan insanlara iftira atmak dışında?
  3 -1 ... aristotelesineli
 4. 4.
  Tatlı Müslümanlarını çıldırtan gerçeklerden.
  4 -2 ... yamyam balagonda adami
 5. 5.
  Uydurma şia kaynaklı uydurma hadislere bel bağlayan kişi beyanı

  Üstelik her durum kendi şartları ve bağlamında değerlendirilmeli o zamanın sosyo kültürel şartları da dikkate alınmalı

  O dönem tüm dünyada özellikle batı dünyasında neler yaşanmış ona bakılmalı

  inanmıyorsan seni bağlar lakin inançlı insanların inançlarına hakaret etme

  Madem inanmıyorsun inanmadığın şeylere niye kaynak diye sarılıyorsun? Çünkü nefsin böyle istiyor öyle ki islam dini aleyhine kim ne söylerse dört elle sarılıyorsun bunlara inanıyorsun .

  Abdestsizler işine geldiği şeye inanıyor işine gelmediği şeye inanmıyor dediğim durum

  Sen git bir gusul al sonra Hz Ömer'in adını ağzına almadan önce besmele çek.
  8 -5 ... isminiunutanadam
 6. 6.
  Adalet timsali Hz. Ömer efendimize dil uzatmak "adaletsizliktir". Zamanın şartları ve onun ki durumu anlamadan ve yalnızca tek bir kaynaktan karar vermek, hüküm çıkarmak yanlıştır..
  1 -1 ... kaynarcali
 7. 7.
  rivayetlere göre...

  2 gün önce doğruluğu kesine yakın hadislere bile hakaretler yağdırırken şimdi işinize gelen rivayetlere mi sarıldınız.
  1 ... masklavi
 8. 8.
  Bu gibi evlilikleri zamanın şartlarına göre değerlendirmekte yarar vardır. Pedofili tanımlaması 20.yüzyılda yapılmaya başlanmıştır. Islam karşıtları bu kavramı kullanarak pek çok defa peygamber efendimizi ve sahabe efendilerimizi tenkit etmişlerdir. O zamanlar o kadar doğalmis ki bu, o dönemde yaşayan ebu cehiller bile bu bahsi ortaya atıp peygamber efendimizi ve sahabe efendilerimizi tenkit edememislerdir. Merhun şeytan ancak islamdan 1300 yıl sonra bu fikri ortaya atıp o mübarek insanları tenkit konusu haline getirebilmistir.
  -1 ... apartfrom
 9. 9.
  Halifemiz ömer faruk'un (a.s) zararlı yayınları bünyesinde bulunduran kütüphaneleri kundaklamak dışında kız çocuklarına da kol kanat gerdiğini öğrendiğimiz olay.
  2 -4 ... gaspirali
 10. 11.
  son derece ilginç bir mevzu.
  -1 ... taciturnn