bugün

bir başkası için (bkz: halı sahada yelek giyme sorunu)
gol yiyen kaleden çıktığı için maçlar genellikler 18-16 gibi anormal skorlarla biter.
genelde takım içinde ezilen tipler seçilir..küfre alışık bünyelerde denilebilir..top oynamayı bilmedikleri gibi her atılan şutu içeriye alabilme gibi özellikleride mevcuttur bundan dolayıdır ki maç sonu çamurun kendisine atılmasını istemeyen kimse kalede yer almaz..son olarak takımın kaptanı küfrede küfrede kaleye geçerek olayı sonuca bağlar..*
kimsenin kaleye geçmek istemediğinin açıkca göstergesidir. zira herkes gol atmak ve sürekli topla oynamak ister. herkes kendine göre bir messi dir, bir ibrahimovic dir.
(bkz: halı saha klişeleri)
her türk genci kendini forvet olarak gördüğünden, hatta bazı futbolcular ile kendini özdeşleştirdiğinden kimse kaleye geçmeyi gururuna yediremez. ayrıca kurtarırsa aslan kaleci, yerse kova kaleci. bu kalecilerin başka bir burç olma ihtimali yok mu?
- kanka kaleye geçsene.
+ ama ben kötü kaleciyim.
- olsun kanka geç sen, dönüşümlü geçeriz.

30 saniye sonra gol gelir.

- mal mısın olum uzatsana elini.
+ aga ben kötü kaleciyim diye dedim.
- siktir bilerek gol yiyorsun. 2 gol daha kalecisin.
hiç bitmeyen halı saha sorunlarından birisidir. zira herkes kendine göre bir henry, bir messi'dir.
herkes 1 er milyon daha koyar ödersiniz kalecinin parasını babalar gibi durur kalesinde. en azından biz böyle hallediyorduk bugune kadar. tabi kaleci diye kovanın biri geçerse kaleye hem verdiğiniz paraya yanarsınız hem de bol bol gol yersiniz.
yenen salak salak gollerden sonra takımın en iyi oyuncusunun "yeter sikicem tavrınızı duruşunuzu" diyerek kaleye geçişi ile son bulur, eldivenleri rocky balboa gibi takması da ayrı bir inceleme konusudur.
eğer bu kaleci genelde formunda değilse ve kolay topları yiyip zor topları kurtarıyorsa ona bir rot balans çekmek lazımdır.

(bkz: derberker)
(bkz: hali saha macinda sigara icen kaleci)
maçın ilk 20 dakikasından sonra alkol-sigara-uyuşturucu üçgeninin tam içinde olup koşmaktan nefes alamayan insanların kaleye geçmek için tartışmasıda olabilir.
maçın başında anlaşılmasına rağmen maç esnasında canı sıkılan kalecinin oluşturmuş olduğu sorundur.
takımdaki herkesin, sırası geldiğinde kaleye geçerek aşılabilecek sorun.*
mademki para verdim neden bir ronaldinho ya da messi olarak oynamiyorum diye dusunen bunyenin takima yaptigi sorundur
benim oldugum takımlarda olmayan sorundur.
hali saha kalecisi olmaktan haz duyan ve bu işi az-çok becerebilen kişiler için aranılan insan olup sağlam olduğu müddetçe her zaman maç yapacak ortam bulma hatta bu sayede sosyal çevre dahi oluşturma imkanı sunan sorun.
kaleden çıkmak için bilerek gol yedin diye zaman zaman arkadaşları haddinden fazla kalede durmaya itebilecek sorun...
bir zamanlar televizyonda görmüştüm, halı saha maçlarında amatör kaleci kiralıyorlardı.
telefon açıyor maç saati ve yerini bildiriyorsunuz, amatör takımda oynayan bir kaleci gelip kalenizi koruyor. bu eğer hala devam ediyorsa, bir telefonla aşılabilecek sorun.
genellikle dönüşümlü olarak geçilen mevki olduğu için "çabuk gol yiyip kaleden çıkayım." mantığı sahiptir.