1. 1.
  Ahmet davutoğluna zamanında dünyadaki en iyi 3. siyasi zekaya sahip diye bizi kekledikten medyanın insanları çok güzel kandırabildiğini anladım. meğersem adam cenabetmiş nereye el atsa kurutuyormuş az daha kızın da hayatını karartacakmış.

  --spoiler--
  ahmet davutoğlu, üniversitede hocayken öğrencisi olan hale dönertaşlı'yı para karşılığı başkalarının ödevlerini yaptığı için okuldan attırmak istedi. affedildi ve o google'da 7 yıl mühendislik yapıp türkiye'ye döndü.
  --spoiler--

  işte dr. hale dönertaşlı'nın hayat hikayesinden ilginç bölümler...

  ben hale dönertaşlı. istanbul’da doğdum. aslen konyalıyım. son 15 yıldır amerika’da, google’da mühendislik yapıyordum. artık tecrübelerimi ve bilgi birikimimi ülkeme taşımak istiyorum... doktoradan önce 2 üniversite (bilgisayar mühendisliği ve mıs) ve 3 master (bilgisayar mühendisliği, matematik mühendisliği ve teknoloji kalitesi) bitirdim.

  özel bir üniversitede matematik-bilgisayar bölümünde burslu okurken, paraya ihtiyacım vardı. arkadaşlarımın ödevlerini yaparak para kazandığımı mıs bölüm başkanı (ahmet davutoğlu) duyunca, disipline verildim. tüm bursum iptal edilecek ve okuldan atılacaktım. kendi bölümümdeki hocalarım beni yalvar yakar kurtarmaya çalışırken, af için şart koşuldu. bana aylık harçlık verilecek, ben de karşılığında 2 bölüm bitirecektim ve bir daha başkalarının ödevlerini yaparak para kazanmayacaktım! ikişer üçer bitirmeye alışınca master’da da böyle devam etti...

  sonra yeşil çayın faydalarını keşfettim!... çantamda, içerim diye yeşil çay dolaştırıyordum. bir gün bahçeşehir üniversitesi’nde masterdayken kantinde hintli bir adam, yana yakıla derdini büfedeki adama anlatmaya çalışıyordu. yeşil çay istiyordu ama kantinde yoktu. ben de çıkardım çantamdan verdim. dersten çıktıktan sonra baktım, dekanın odasının önünde sıra var, “ne sırası bu?” diye sordum. amerika’dan bir dekan gelmiş orada okumak için 10 kişi seçip götürecekmiş. ama sırada 50 kişi var! ben de tabii girdim sıraya, 51. olarak. rektör geldi, “sen zaten master yapıyorsun, bu sıra lisans için!” dedi ve beni sıradan çıkarttı. tam arkamı dönerken, odadan bizim hintli çıktı! yine yeşil çay istiyor. ben hemen hazırlayıp getirdim çayını. verirken de “sizinle görüşmek istiyorum!” dedim ve sıradan çıkarıldığımı söyledim. o da, “sıra senin!” dedi. laptop’ımı açıp projelerimi anlattım. 1 hafta sonra amerika’daki okula kabulüm ve bursum geldi!

  https://www.birgun.net/am...__twitter_impression=true
  ... mata as
 2. 2.
  türkiye'den siktirolup gitmek istiyorum diyenlere inat, her türlü engele karşı çıkıp üzerine güzel tecrübeler kazanarak türkiye ve çevresi adına oldukça faydalı işler yapmayı planlayan hoş hatun.. fikri hoş kendi de pek hoş. hem zeki hem de bu kadar güzel olunca insan nasıl oluyor da bu kadar kararlı ve güçlü kaldığını düşünüyor bir an.. bize güçlü kadınlar lazım. bu ülkenin kurtuluşu kadınların eğitimlilik seviyesi ile doğru orantılıdır.
  3 ... sabahuykusu
 3. 3.
  Ahmet davutoğlu hocalık yaptığı zamanlarda, bu kızımız -okuyabilmek adına- diğer arkadaşlarının ödevlerini yaptığı için okuldan atılma tehdidine maruz kalmış. Şimdi google da mühendis imiş kendisi. Helal olsun.
  ... gazeloglu