bugün

Anlamını yeni öğrendiğim hede.

daha neler duyacağız.
Hoşgelmiş. Başımızın üstünde yeri var. Evet
Oğlum o senin halan halan.

Edit:Nedense bugün gordugum entryi paylasayim dedim.
Regl olayını saklamak için söylenen bir cümle. Gereksiz yere saklama endişesi sunulan kızların saçma bir cümlesi aslında. Oysa söyle be kızım. Gerine gerine hemde. O senin sağlıklı bir kadın olduğunu gösteriyor.
oyuncuların , özellikle necip memilinin, çok başarılı olduğu 2014 yapımı film. namusu, haysiyeti, şerefi, dini arkasına alan şerefsizlerle dolu coğrafyamızın gerçeklerini bir kez daha görmemizi sağlıyor.
''sanıklar kktc kanunlarına göre değil tck ya göre yargılandıkları için kısa sürede serbest kaldılar.'' diye de sonunda belirtiliyor, çok acı.
2 sene önce izlediğim halde bu gün tekrar izlerken bile içimi titreten film. yine ağlamaktan sonunu zor getirdim.

filmin sonunda "k.k.t.c kanunlarına değil türk ceza kanunlarına göre ceza aldılar ama çabuk serbest kaldılar ve hala aramızdalar malesef" yazısı, akabinde çalan şarkı her seferinde nefes almamı engelliyor..
izlediğimde ağladığım nadir filmlerden. Kadınların/Kızların küçüçük yaşlarda neler çektiğini anlatan film. Abuk subuk aşk filmlerinden kafanızı kaldırıp izleyin, kazanırsınız bişeyler.
türk yapımı bir film ancak bu kadar duygusal, gerçek olabilir. özellikle biraz duygusal bir dönemdeyseniz ağlamamak elde değil.
Toplumumuzda töre diye bir gerçek var.
Film bunu çok güzel ele almış.
Bu bizim gerçeğimiz.
Bizim kanayan yaramiz.
Ayrıca gurur duymam gereken bu nokta var ki film Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında dikkat çekmek için Jandarma Genel Komutanlığı destekli bu filmdir.
Kurt türk meselesinden ziyade gerçekten ciddi ciddi izlenilmesi gereken bi filmdir.
Uzun süre önce izlemiştim, böyle filmlere ihtiyacı var bu ülkenin!
Çok başarılı!
Şu an Kanal d'de yayınlanan film. Çok başarılı hakikaten.
Ben enişten onun orada ne işi var bana soyun bekle dedi.
ensest çağrışım yapan film ismi. sebebi de malum ırktır...
bugün bir arkadaşın tesadüfen açmasıyla izlediğimiz film.
törelere, çocuk gelinlere vurgu yapmıştır. izlenmelidir.
Bunu diyen kızı, halasıyla üst üste koyup...
Sakinim sakin.
Bugun izleyip dunya kadar agladigim filmdir evet cok iyi anlatilmis ve cok dokunakli bir film olmus dunyanin kanayan yarasidir cocuk gelinler ve akraba evliligi bazi seyleri onlemek bizim elimizde.
Şifresi artık kalmamış bir tamlamadır. Bir de aynı adla Türk filmi çekilmiştir. Çocuk gelinler sadece ülkemizin değil dünyanın bir ayıbıdır. Kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi yapan zihniyete çomak sokayım..
onlar ağladı, ben başka bişeye ağladım ama ağlattı...
Gece gece güzel ağlatmıştır.
Türkiye gerçekleri . Bide okul istemezler . Hepsi egitimsizlik mk . Namaz kılmalari ise ayrı bi komiklik . Bence bunu yapan insanlar hapse atılmalı çocuklarada sahip çıkılmalı . Direkt ailenin elinden alınmalı vede egitim şart .
Gece gece midemi bulandıran film, en iyisi kocamın ailesi.
sorunlu film ak.

gerilim içermeyen gerilim filmi resmen. sinsi geriyor adamı.
--spoiler--
kenzül arş duasi sahnesinde içime bildiğin at oturdu.
allah kimseye evlat acisi vermesin.
--spoiler--
sikik saçma sapan müslo filmi.
Bu saatte değil herkesin izlemesi için olur olur saçmalığının yayınlandığı saatte yayınlanmalıydı.