bugün

kendisinin maymun soyundan geldiğini ispat edebilmek uğruna annesinin bir maymunla çektiği sex kasetini yayınlayabilecek olan kişidir.
öncelikle
(bkz: evrim teorisi)

maymundan değil ama maymunlarla aynı ortak atadan evrilmiş olduğumuz zaten büyük oranda ispatlanmış olduğu için beyhude bir çabadır. hele evrim teorisini ısrarla insanın maymundan geldiği çarpıtmasından ibaret sananlara anlatmak duvara konuşmak gibidir. hatta duvar anlar, bunlar anlamaz.
tamam tamam! biliyoruz ortak ata falan da, ulan çok matah bir şeymiş gibi sağda solda, kulislerde, lobilerde, seminerlerde, konferanslarda dillendirmenin anlamı ne?! ya balçıktan ya maymundan geliyoruz. bakın düşünen iyi düşünmüş de öyle ya da böyle bizi göndermiş; neden? gtümüz kalkmasın diye. ola ki, nurdan ya da beyaz bir güvercinden gelseydik bu konu üzerinde fazla tartışmaz, derinlerimize gizlenmiş egoyu çok daha yükseklere çıkarırdık.

ha! biri gelip bana sorsa "kardeşim sence bunca zıkkım nereden geldi?" diye. bence uzaylılar bizi evrenin farklı noktalarına serpmiştir, arada bir gelip deprem meprem ayağına bizden yaşam formumuzdaki enerjiyi alıp gidiyorlar." derdim. neden? çünkü ben böyle demeyi seviyorum. diğeri balçıktan geldiğini sevdiğini, bir diğeri de "maymun ortak ata" demeyi.
http://www.evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa
tamam mnkym maymundan geldin benzeri cevapla bastırılması gereken birey eylemi.

edit-ül minnet: darwinseverler derneği üyelerine hoşgeldiniz diyorum buradan.

edit-ül telmih:
ayrıca,
(bkz: maymunlar cehenneminden kaçış)
bu kadar mükemmel bir düzeni komple olasıklıklara tesadüflere bağlamak demektir ki bu da büyük bir yanılgıdır.
evrimden zerre kadar haberi olmayan insan davranışı. ne darwin böyle bir şey söylemiştir ne de başka kuramcılar. okumayan zevzeklerin evrim hakkındaki yanılsamalarından başka bir şey değildir insanın maymundan geldiği düşüncesi...
eğer çevrenizde bu girişimde bulunan birisi varsa;
kişinin en yakın hayvanat bahçesine** götürülerek, " abi bunu iyi zaptedememişsiniz, kaçıp aramıza saklanmaya çalışmış. Alın iyi sahip olun kaçmasın bi daha" şeklindeki bir eylemi gerçekleştirerek, kendisine yardımcı olunur.

tanım: aklı olduğunu inkâr etmeye çalışmaktır. bütün bu alemi bu kadar basite indirgeyen birisinin akla falan ihtiyacı olmaması gerekir.
aksini düşünenlerin'kardeşim ben insanım,dolayısıyla atalarımın bir hayvan olduğunu kabul edemem'demelerine sebep olan görüş
bazı savunucularının bile karşıtlarından bilgilendiğinin ispatı olan durum.

evrim teorisini savunanlar da bilgi seviyelerine göre çeşit çeşittir. bizim de cahalımız var maalesef.
''maymından mı geldik laa'' söylemi veya onca lafa söze rağmen hala maymunu işaret etmek evrimcilerin işi olamaz.

evrimin tek derdi milyonlarca yıl önce afrika'dan başlayan insanın yolculuğu değildir. ''ol dedi olduk''çu tüm dinlerin derdi ve korkusu olan insanın evrimi, teoride bir damladır, yan daldır. evrimin derdi ''dur şu dinleri bir madara edeyim'' de değildir. kanıtlar ve akılla diyalektik düşünerek eski yunan'dan başlayan bu fikir, tuğla tuğla örülen bir duvardır.

bu duvarın bitmemesi, hiç olmadığı anlamına gelmez. gözle görülen bir seviyesi vardır. yeni kanıtlarla, tezlerle sentezlenir, belki duvarın bazı kısımları rötuşlanır, bu duvar bitmeden insanlık sona da erebilir ama özde anafikir, temel aynıdır.

buna rağmen duvar örülürken ustaya yaklaşıp ''bu duvar neden bitmiyor? demek ki yok'' diyen süper zeki veletler gibi bu kanun değil deyip bunun yerçekimiyle kıyaslamak, adı hala teori olarak geçen izafiyete gık çıkaramamak, bunun başı nerde, sonu ne deyip ve dince yönlendirilmemiş 10 yaşında bir çocuğun bile anlayacağı sadelikteki ana fikrin karşısına sorgulanması yasak ezberlerle çıkmak ne kadar şey!!! (bu şey yerine akıllıca desem olmaz, gerçekçi desem olmaz. çünkü karşıtlarca bunların hükmü yok)

aklınıza takılan soruları forum gibi burada sormayın. google kardeşe sorun, o söyler. hem de karşıtlarıyla beraber. en azından kabasını bilerek gelin. hala ''maymından mı geldik laa, darwin de zaten maymına benziyüür'' laflarıyla gelip kendinizi komik duruma düşürmeyin. ya da yakıştırıyorsanız durmak yok aynen devam edin.

küfürle, hakaretle, alaya almayla ne kimseyi fikrinden caydırabilirsiniz, ne de dogmaların tosladığı bu duvarda gedik açabilirsiniz. sadece ikna olmaktan çekindiğiniz kendi korkularınızdan kaçtığınız virane sığınaklar olabilir bunlar.

madem soru sormak bedava, ben de şu basit soruyu soram bari: bu zenci ve sarışın, adem aleyhisselamın torunlarıysa; evrim, iyi kötü bir şeyler söylüyor da dinler ne der acep? bu farklılığı nasıl açıklar yaradılışçı homo sapiens sapiens kardeşler:

görsel
http://fellowship.birn.eu...1-narvik_blonde_girls.jpg

haçan bunlar da kaba inşaat için demir, kum, çimento:

http://www.kitap.tubitak.gov.tr/k053.html (5-6 tl'dir en fazla)
http://www.evrimianlamak.org/e/Ana_Sayfa (bedava)
bütün bu saçmalıklara karşı grup Duman sadece koklayacaktım şarkısıyla dehşet şekilde cevap vermiştir. Maymundan gelmediğini ademin torunu olduğunu göstererek karşı çıkmıştır.

ben ademin torunuyum
hem deliyim
hem doluyum
yasak ormandan yem kaptım
tadına bakmacaktım
sadece koklacaktım

(bkz: Ben Ademin torunuyum)
ahey ahey tey tey teey..
temelden hatalı çabadır. maymun eğer bir yer ismi olsaydı,
belki oradan gelen bir grubun bunu ispat çabası olabilirdi bu.

dinlere göre nasıl ki dünya tepsi gibi düzdü,
gezegenler dünyanın etrafında dönüyordu,
kaf dağının ardında yecüc mecüc vardı,
duyguların merkezi kalpti, ki o günlerin ilmi neyse onun dışına çıkamadılar;
bugün de dna'ya genetik'e sahip çıkmalısınız. yoksa haliniz duman.
eğer ki bunlara lafınız yoksa evrime de eyvallah demenize az kalmış demektir.
çünkü evrimin açtığı kapıdan giren ışıkla evrime direniyorsunuz.
mecbursunuz; o gizemli surelerde kurtuluşunuz.
eninde sonunda pes edip ''aslında varmış, hatta kitapta da yazıyormuş'' diyeceksiniz.
dilini üst dudaına koyup elleriyle kulaklarını çekip kepçe yaparak akabinde uuhhuaaahhh die sesler cıkarıp karsısındakıne abı bak yaa maymunuz işte nıe inkar edion hala?
ne evrimcinin ne dincinin iddiası olmayan çabadır.
dinci evrimi reddeder, evrimci de şimdiki maymunu ortak ata olarak kabul etmez.

cevab veremeyenlerin seviyesi bizim ve sizin,
yani hepimizin atası olan insansının düzeyinde kardeşim.
kaçarı yok, darwin'le akrabasınız.
ister deyin ki ademden, isterseniz de maymundan.
ya dini akıl arenasına getirmeyeceksiniz, ya da sonuçlarına katlanacaksınız.
en iyisi bu iş gönül işidir, ispatlasan da vazgeçmem deyin, kurtulun.
az kaldı, zorbalıktan veya bilimin arkasından kitaptan kanıt aramaktan başka çareniz yok,
çırpınmayın sizin de hoşunuza gidecek.
hem ecdadınızı, atalarınızı inkar etmeyin, günahtır.
madem hayvan olmaya bu kadar meraklı rahat bırakılmalıdır o şahıs. (bkz: tamam lan hayvansın)
komplekslerinden arınmış, pozitivist bir kimsenin davranış biçimi.
misafirlere aile albümlerini göstermek şeklinde gelişebilir.

-bak abi ben evrimi sondan yakalayanlardanım. baksana küçüklüğüme aynı maymun!*
hala teorilere inanan kişi eylemi.

aslında eski zamanın olmayan teknolojisinde darwin vs birçok ortaya atılan iddialar, teori çalışmaları açısından o zamana ait en iyi buluşlar bazı konularda iyi bir başarı etmiştir. ancak şimdi ki teknoloji için bunların çoğu geçersiz kılınmakta. çünkü bir tanrı/allah kavramı daha başta geliyor. ayrıca gelecek teknoloji için yeni iddiaların ortaya çıkmayacağı da bilinmez.

--spoiler--
" Allah sizi tek nefisten yarattı(çamurdan veya). Burası gelip geçici yerdir"(Enam Suresi: 98)
"Sizi birtek nefisten yaratıp onunla huzura kavuşsun diye eşini aynı nefisten yaratan O'dur." (Araf Suresi: 189).
"Sizi tek nefisten yarattı, sonra ondan eşinizi meydana getirdi." (Zümer Suresi :30)
--spoiler--
zaten yapani olmayan, gereksiz cabadir. kendisinin maymundan geldigini savunan yok ama hala maymundan bile az akilli oldugunu ispatlamaya calisan cok insan var. evrim teorisi acikca "insan ve maymunun atasi ayni" diyor ama maalesef bazi beyinler bunu israrla "insan maymundan geldi" olarak algiliyor. insan maymundan gelmiyor ama evrim teorisinin ne dedigini anlamakta gucluk ceken bu arkadaslar sanirim maymuna gidiyor.
inanmayan insanlar için gayet doğal olan çabalardır.
insanla maymun nasıl aynı atadan gelebir ki ? sorusunu sormayan kendini bilimsel dogmalara kaptırmış, evrimin kölesi olmuş kişinin yediği halttır.

insan ve maymun türlerinin dna'sı uymaz bu bir...

gen denilen olay vardır ki darwinistleri bile hallaç pamuğu gibi atmış "aman ne b.k yiyecez" düşüncelerine garketmiş ve akabinde sentetik evrim denilen modern evrim teorisini uydurmalarına yol açmıştır bu da iki...

komik olansa wikipedia denilen gayet ciddi ortamlarda bile sözde bilimsel ağızlardan insan ve şempanze genlerinin uyuştuğu hatta %94 gibi bir oranla benzeştiği yazılmıştır ki bu külliyen yalandır, uydurmacadır, hiç bir bilimsel niteliği olmayan safsatadır. ille de bir hayvana benzemek istiyorsanız şu linki kontrol edin ; http://www.sciencemag.org...ontent/full/291/5507/1304 (bu kaynak bilimsel bir derginin aylık sayısıdır ve bilim adamları makale yazar burada)

fareler! evet yalnış okumadınız fareler...

insanda bulunan yaklaşık 40bin genden sadece 300ü hariç geri kalan tümü değişik oranlarda benzeşmektedir. alın size bilim! noldu... şimdide fare mi olduk, bitti mi maymunluk?

aynı türden , ortak atadan geliyorsak madem, neden maymun türleriyle ya da fare dışında ki diğer hayvan türleriyle genlerimiz uyuşmaz? ya da soruyu değiştirisek neden fareyle insan genleri bu kadar benzeşir? çok bilimselsiniz ya siz, kur'an size cevab veremedi ya hadi bulun bunun cevabını...

aslında başlıkta geçen insan türünün tek derdi vardır; ne evrim ne de herhangi başka bir bilimsel teori. amaç dine, allah'a çamur atmak olsun da araç evrim olur, devrim olur farketmez bunlar için.
bir gün bir bilim adamı çıkıp dese ki; bak ben evrim teorisini kanıtladım, şöyleyken böyleymiş, falancanın kaynı filancaymış şeklinde açıklama yapsa , maymuncuların ilk diyeceği hani allah? hani toprak, hani adem? biz size demiştik oolmm... olacaktır.

evrim teorisine din ile karşı koyanları küçümseyen güruhu da anlamak mümkün değildir. sanki evrim bilimsel bir kanıt , din ise rivayet... arkadaşlar evrim dediğimiz olay sadece bir teoridir, bilmin şu ana kadar ispatladığı bir gerçeklik değildir. yarın bir bilim adamı çıkıp farklı bir teoriyle darwin'inkini çürütse yeni teori o olacaktır. ta ki bilim bu mevzuya kesin bir açıklık getirene kadar, yani ispat edene kadar.

daRWin'in teorisine körü körüne inanan bu insanların kaçı bilim adamıdır bilinmez, fakat ne başka bir teoriyi ne de başka bir bilimsel adamı kaale almaz bunlar. dedim ya sadece bir teori bu ispatsız, alın size o zaman harun yahya *... o adamı sevmem ama en azından bişeyler söylüyor, bi dinleyin , okuyun. ne kaybedersiniz. iddia ederim ki bu sözlükteki darwinistlerin hiç biri harun yahya düzeyinde bile bilimsel değildir.

beyhude konuşmayalım, bu konuya da artık bir nokta koyalım.
nasıl ki herkez istediğine inanmakta özgür, bırakın kim neye isterse inansın. müslüman, hristiyan ya da musevi olan herhangi birinin bu teoriye inanması mümkün değildir dinleri gereği. darwinistlerinde onların inandıklarına inanmaları aynı oranda mümkün değildir. tartışmak bu yüzden anlamsız.*
saçmalıktır. yoktur böyle biri.
''maymundan geldik'' diyebilen evrimci, teoriyi gödünden anlamıştır.
aynı ''hayır maymundan gelmedik'' diyen evrim karşıtları gibi.

(bkz: #3726944)
(bkz: evrimi maymundan gelmek sanmak)
hala çamurdan geldiğini ispat etmeye çalışmakla arasında hiçbir fark olmayan saçmalık.

sorarım size insan çamurdan yaratılmıştır inancı ile maymundan türemiştir yargısının ''inanılabilirlik'' açısından bakıldığında birbirinden eksiği var mıdır? yani maymun saçma tamamda çamur çok mu mantıklı?
teknik olarak yanlıştır, zira insanın kanıtlanmış(kanıt dedim, dikkat kesil! sakın bana yaratılış atlasından pasajlar sunmayın arkadaşlar) en uzak atası australopithecine cinsinden yaratıklardır. ona da maymun diyemeyiz, zira maymunlar(ya da bizim bugün maymun dediğimiz varlıklar) bu cinsin oluşumundan sonra ortaya çıkmıştır. ha büyük ihtimal onun da atası bugün maymun dediğimiz hominidlere çok benzer. ama maymun diyerekten bütün, gelmiş geçmiş primatları kastediyorsak, bu eylem çalışma değil, bilmedir.