bugün

yöneticilerimizin kendilerini suçlu hissetmediğinin göstergesi olan durum. selam ve dua ile.
Çünkü sorumlu kader. Şahsım öyle dedi.
affını istedi bir tanesi...
zall topladı hepimizi istifamızı istedi.
birazdan açıklanır gelişmelerde.
Kimse üstüne almıyor, deniyorki çoğu 99 öncesi binalar, eee çöken yeni bina yokmu? Buna izin veren, ruhsat veren, denetleyen, elktrk su bağlayanın suçu yokmu? Buna göz yuman ilgili resmi kurumlar kimlerdir?
Dilara gönder istifa etti ya yapacağınız işe sokayım diyerek.
saçmalamayın arkadaşlar. yetkililerimizin ne suçu var?

onlar depremi istanbul'da bekliyordu, ona göre hazırlık yapmışlardı(!) ama deprem kahramanmaraş'ta oldu.

şimdi burada yetkililerin ne suçu var?

kader planı diye bir şey var. gerçekten sizi anlayamıyorum bazen.
bence istifa etmelerine gerek yok.. çünkü ensesi kalın bir kaç bürokratın, onbinlerce insan toprak altında göçüp gittikten sonra evlerine üzgün ve yenilmiş hislerle dönmeleriyle zerre kadar ilgilenmiyorum. keşke zamanında helal para kazanmayı deneyip, işlerini doğru düzgün yapsalardı da kazan kaldırmış yeniçerinin vezir kellesi istediği gibi "bürokrat, istifa" demeseydi millet..

kaldı ki, istifa etmeleri daha kötü, zira bu durum milletin gazını alır..

tek suçlu arama kurtarma mı mesela? o bence zurnanın zırt dediği yer. zaten hırsızın teki müteahhitim diye ortaya çıkmış, kolonun içerisine envai çeşit pisliği doldurmuş, bunu belediyeye kabul ettirmiş, iskanını almış, belediye fay hattındaki arsalara onay verip artık daha ne herze yediyse yemiş, üstünden geçmiş 20 sene.. güncel haritalar yayınlandığı halde bu belediyelerin hiç biri 1-2 sene önce dahi fay hatlarını bir yerine takmamış.. müteahhitler parayı istiflemiş, imar afları çıkarılmış, bölge halkı da kaçak binalarından rantını bir güzel yemiş.. deprem olmuş.. şimdi suçlu kim? iki tane kokuşmuş müteahhit, dört tane yüksek memur. hadi ya?

adam mahkemede ne diyecek, söyleyeyim.. 1. yapı 99 yönetmeliği'nden önceydi, yıkıldıysa ben ne yapayım.. ulan süleymaniye 1599 yönetmeliği'nden de önce yapıldı, 20 tane deprem gördü, sen niye kontrol etmiyorsun? bu, eski yapılar için söylenecek olan şey. 2. yapı imar affına uğramış, biz usulüne uygun yaptık, sonrasını bilemeyiz.. bu, yapı yeni ve kaçaksa.. 3. belediyenin fay hatlarına imar vermemesi gerekirdi, benim binam nizami.. bu da binada muhdes yapı yani genel tabirle kaçak eklenti yoksa, bilmem ne rezidanssa...

özet geçelim. kimse suçlu değilse bu kadar adam neden öldü? ben diyorum ki, dört tane adamın istifasını sevsinler. bana yeni kanun lazım, bu kanunun uygulanmaması halinde doğru düzgün yaptırım getiren yasal düzenleme lazım. bana, betona para yatırmanın para kazanma yöntemi olmadığı bir anlayış lazım. bana, imar affı olmayan adam gibi, delik deşiği olmayan bir imar anlayışı lazım. e madem bu kadarı oluyor, oldu olacak afet yönetimi de cayır cayır çalışsın.. ki ilk kısımlar olsa zaten kapat git afet yönetimini.. kimsenin ihtiyacı bile olmaz.
Muhtemelen deprem bölgelerinden aynı insanlar tekrar seçilecek. Bu yüzden sorun yok.
(bkz: japonya) ile Türkiye arasındaki bariz farklar…
cehapelilerin yüzsüzlüğüne bir başka örnektir. deprem olmuş o kadar can gitmiş cehapeden hala istifa yok..

ne bakıyorsunuz oğlum ? tutup çevirdiğiniz her ak mücahide sorun aynısını bekliyorlardır zaten. akp den birileri istifa edecek değil ya.
cuhape zihniyeti işte...
mesela kim istifa etsin?

Biz de istifa etmek acizlik olarak görülür ve gösterilir . Bu gerçeğimizi görmeden bu tip içi boş isteklerde bulunmayın lütfen.
Ulan üçüncü dünya ülkeleri ne zaman istifa görmüş.
Hala birilerinin istifa edeceğini saf saf beklemek..
Adamlar vatan kurtarmış edasıyla enkazların arasından poz veriyor siz istifa diyorsunuz.
dilara gönder istifa etti işte, yetmedi mi kardeşim, koskoca cumhurbaşkanı mı istifa etsin show haber spikeri dururken?
''hala istifa eden yetkili bekleyen insanların olması'' şeklinde revize edilmesi gereken başlıktır.
Kimsenin sallamadığı Sözlükte bile onu yapan yok.
güncel Önemli Başlıklar