1. 1.
  Bakın beyler bayanlar öncelikle bir konuda sizi bilgilendireyim: Eşitlik asla var olmadı, olmayacakta. ikincisi: Bir erkek bile başka bir erkekle eşit olamazken, bir kadının başka bir kadınla ile de eşit olmasını bekleyemeyiz.
  5 ... skank hunt
 2. 2.
  Eşitlik yok. Olmamalı da. insan yapısına ters olur bu. Birinin son sözü söylemesi gerek her zaman. Yoksa kaos çıkar. Bu yüzden ilk insandan beri köle sistemi vardır. Biri her zaman diğerinden üstün olmalı. Öbür türlü sıkıcı olur zaten. Üstün olmak için çaba vermek gerekmiyorsa yaşamanın ne anlamı kalır, dimi?
  6 ... siyahmelodi
 3. 3.
  görünüşü insan, beyni hayvan yaratık söylemi.
  1 -1 ... pitislarin hamcisi
 4. 4.
  eşitlik yoktur hak vardır o da verilmez alınır.
  2 ... bay nobody
 5. 5.
  Eşitlik hakkın olanı almaktır. Yan gelip yatıp, üretmeden gelip her şeyden eşit pay istemek değil. Artık sermayen oranında pay alabilirsin. Sermaye yanlız para değildir. Zeka, kabiliyet, ileri görüşlülük,firsatları değerledirme yeteneği, sonradan kazanılmış ve edinilmiş meziyetler ( eğitim ) de birer sermayedir. Eğer bunların hiç biri yoksa geriye bir tek beden gücün kalır. O da gelişen teknoloji ve yapay zeka karşısında para etmiyor be gözüm. Robotlar o işleri senden daha hassas ve hızlı yapıyorlar. Dolayısı ile en az payı almak zorundasın. Peki ne mi yapacağız. ilk önce karnımızın daha çok doyması için daha az üreyeceğiz. Yeni nesilleri donanımlı ve kaliteli yetiştireceğiz. Her yer de her zaman en son teknolojiyi kullanacağız. Asla ve asla toplum mühendislerini başımıza reis yapmayacağız.
  2 ... gokdelende kapici
 6. 6.
  Eşitliğe inanmak değildir. insanların adaletli davranabileceğini umut edip adaletli olabileceklerine inanmaktır. Her türlü hayalkırıklığı olabilir. Maalesef herkes adalet istesede adaletli davranamıyor. Her şeyde Bir umut işte.
  2 ... pinklady
 7. 7.
  Eşitlikten kastedilen kas gücü eşitliği, ben bu işi yapabilirim ama sen yapamazsın meselesi değil. Toplumsal statülerde, kişisel hak ve özgürlüklerde, seçme seçilme hakkı da dahil bir çok alanda eşitlik kastedilen. Şu devirde Parası ya da statüsü olana eşitlik vadeden yargı bile garibana yaptığı kadarını yapmıyor. işte kastedilen eşitsizlik bu.

  inanmayı geçtim, her bireyin kendi etiklerini koruduğu, ona göre yaşadığı ve eşitliği istediği sürece olmaması için bir sebep yok yani. Durum temelden başlıyor.
  1 ... rumpelstiltskin
 8. 8.
  toplum içinde eşitlik denince herkesin kafasında oluşan düşünce herkesin eşit şartlarda yaşamasıdır. ama herkese herşeyi eşit paydada vermek düşüncesinde bulunanlar genellikle emek vermeden birşeyler sahibi olmak isteyen insanların savıdır. Memur zihniyetidir.
  ... captainotfound
 9. 9.
  Nietzsche: "Herkes eşit değildir. Böyle der Adalet."
  1 ... inzivada
 10. 10.
  Afrikada açlıkla mücadele eden çocukla özel üniversite de baba parası yiyen berkecanın durumu bir mi?
  2 ... rebel12