1. 1.
  hangi dine mensup olursa olsun gereksiz hareketler içinde bulunan tiptir.

  dini kıyafetlerin gerektirdiği teamüller, ibadethanelerle sınırlıdır.

  bir insanın sokakta takke-cüppe ikilisiyle dolaşması ise hem abesle iştigaldir hem de bu sıcaklarda ilginç bir aptallıktır, anlamadığım şey şu, insanlar gerçekten giyinmeyi öğrenebilmişken ve rahat giyinirken bu nedir yahu?

  şimdi bana bir kaç kişi muhtemelen kıyafet özgürlüğünden bahsedecek, arkadaş, aynı herifler yüzünden bugün mahalle baskısı yok mu? özgürlüğü sınırlayanların elinde özgürlük bir tiranlık aracına dönüşür. artı olarak, göstere göstere dini kıyafet giymek teokratik propaganda değil de nedir? sen hem milletin içkisine-kıyafetine laf atacaksın, hem de cübbeyi-sarığı takıp dolaşacaksın.

  yok öyle yağma, hiç kusura bakmayınız!
  4 -1 ... dream for a requiem
 2. 2.
  dini bir kıyafet olduğunu sanan tiptir... dini bir kıyafet yoktur. nedir yani futbol takımı mı bu.
  3 -2 ... korsikali zorba
 3. 3.
  hala 'inanca sayı, düşünceye özgürlük' sloganını benimseyememiş veya hazmedememiş kişilerin sahip olduğu düşünce.
  ... placebo effectt
 4. 4.
  dini kıyafet diye birşey yoktur. kiyafete takılmak vardır. dini kıyafet var sanan tipler vardır. ateisti de dindarı da dini kıyafet diye bir yaptırım olduğunu sanır ve birbirlerini eleştirir. halbuki kafaları bunlara takılmasa sorun olmayacak. Ne vardır dinde? oranı buranı kapat vardır. istersen masa örtüsü ile kapat istersen çuvalla dolaş kime ne bana ne sana ne. Din mahrem yerlerini ört der sadece. ok mi canlar?
  1 ... tuckleberry
 5. 5.
  Bu özgürlükçü aydınlanmayı yaşamışken, neden bırakmıyorsunuz ki insanlar istedikleri kıyafetlerle istediklerini söylesinler, elbet onlar da bulacaktır insana insan olduğu için saygı duymak gereğini, herkesin kendi hareketlerinden mesul olduğunu, sınırın en fazla uyarmak olduğunu, dil uzatmakla bir yere varılamayacağını.
  1 ... phlogiston