bugün

Çünkü işim olmadığı sürece evden çıkmıyorum bilinçli insanların fazla olduğu bir şehirde yaşıyorum.

Ve evlerin göt göte değilde aralıklı olduğu bir muitte yaşıyorum.

Biraz daha dikkatli olursam yaza kadar yakalanmadan atlatırım.
dikkatli davranan, tedbirlere uyan insandır.
çok zor bir halt değil maske takmak, gerekmedikçe dışarı çıkmamak.
Vallahi de benim billahi de benim. Ayrı bir dünya olan ve insanların sanki covid yokmuşçasına sokakta maskesiz gezdiği, üzerine miss uganda düzenlenen Esenyurt’ta yaşıyorum. bir ara metrobüs, hızlı tren falan derken baya seyahat ettim. sürekli yüzüme öksürüp, hapşırıp duran 10 çocukla birlikteyim ve olmadım. Kendimi alkışlıyorum.
zengin ülkede yaşıyordur.

irlanda: çarşamba günü vaka sayısı 257.
Belirtisiz atlatmadı isem benimdir.

Tıbben Yaşıyoruz ama yaşamak bu değil. Evet.
maskemi eldivenimi takıyorum eve gelince de duş alıyorum ve telefonumu vs. dezenfekte ediyorum. Şimdiye kadar ne ben ne ailem kovid19 yakalanmadı. bakanın söylediği gibi maske, mesafe (her ne kadar toplu taşımada mümkün olmasada) temizliğe dikkat ediyoruz.
Benim, ankara’da yaşıyorum. Her aklıma geldiğinde(çok geliyor) kolonya sıkıyorum elime. Bir de insanlardan nefret ediyorum.
Aşı olacağı günü iple çekendir. Çünkü aşı bulundu haberleri umut olmuştur ona.
Sigara içmiyor, sağlıklı gıdalarla besleniyor, maske-mesafe-hijyen kurallarına uyuyordur. Tıpkı benim gibi.
Misal ben şuana kadar covid19 olmadım. Nasıl? Evde kaldım dışarı çıkmadım. Dışarı çıkacaksam da maske takıp sosyal mesafeme dikkat ettim. Çok da abartılacak bir şey değil
Benim bu insan dediğimdir. Covid hastanesinde maskesiz gezdim zaten covid çıktığından beri yolda maske takmıyordum ama polis görmesin diye takmaya başladım artık. Her türlü kalabalığa girdim ve covid kapmadım.
nimettir nimet , ama semptomsuz geçiren biriyse o fena.
ülkede yaklaşık 2-3 milyon toplam vaka olduğu için çok da şaşırtmayan durumdur.

evet 2-3 milyon!
Hala varmıdır diye merak edilendir mesela benimdir.
kendini koruyan insandır.
güncel Önemli Başlıklar