bugün

direnmekle kalmayıp inatla ak partiyi savunurlar. tayyip bunlara ne dese feedback olarak "mee" sesi çıkar. -->
çünkü (bkz: chp demek x demektir)
(bkz: hala chp ye oy vermekte direnenler)
(bkz: 10 liraya domates 40 liraya et 4 liraya benzin)
altı okun saplanmasını istemeyen insanlardır. zamanında yeterince sapladılar.
mustafa kemal atatürk ün kurduğu partinin kürtçülerin elinde olması zoruna gittiği için vermiyordur.

edit: eksileyen arkadaşlar bu gerçeği hâlâ kabullenemiyorlar. *
onu bunu bilmemde biz tayyipciler sözlükte daha fazlaymışız. -->
baskı yapılırsa direnilmesi çok doğaldır. zaten ne zaman baskı,zorba olmadan iktidar olmuş ki chp.
bulgura, kömüre, makarnaya oy verenlerdir.
chp nin yanlış politikaları yüzünden oy vermeyenler, cahil islamcılar, liberaller olmak üzere üçe ayrılırlar.

1. chp nin yanlış politikaları yüzünden oy vermeyenleri anlarım zira: chp nin halktan uzaklaşması, gençlik kolları gibi partiye üye toplama, halkı örgütleme vs. görevlerde bulunması gereken bir yapının boşvermişliği insanın canını sıkar.(chpden sırf bu sebepten uzaklaşmış insanlar tanıyorum. bu sebepten bende aileden gelen chp sempatizanlığına mesafeli durmuşumdur) bide geçmiş dönemlerde yapılan hatalar vardır onları saymıyorum bile.

2. direnen türümüz olan cahil islamcıların üzerinde pek durmuyorum. bu insanlar düzenin kölesi olmuşlardır. dünyadan haberleri yoktur. kıbrıs ın haritada yerini gösteremezler.

3. türümüzde liberallerdir, bu tür kadar yavşak bir tür yoktur. kim iktidarsa ondan yanadırlar. çıkarları herşeyin önündedir ve sinsidirler.