1. 1.
  bir arkadaş grubu içerisinde veya herhangi bir kalabalıkta olsun siyasi bir konu geçse ben atatürk düşüncelerini benimsiyorum gibi sözlerle hemen ortaya atlarız. oysa kaçımız atatürk'ün felsefesi doğrultusunda hareket ediyor, onun yıllar evvelinde gördüğü gerçekleri biz hala göremiyoruz.

  (bkz: başbakan recep tayyip erdoğan): başbakan geçensene memleketi rize'nin güneysu beldesine gittiğinde hemşehrileri tarafından potamya'ya hoşgeldin pankartı ile karşılanmıştı. medya nedense bunun üzerinde pek fazla durmadı. güneysu beldesinin rumca ismi potamya'dır. başbakan bundan rahatsız olmadı. hala beldenin rumca ismini kullandıklarına göre asimilasyon tam olarak gerçekleşmemiştir demektir. başbakan türk kökenli değildir, zaten zorunlu olmadıkça türk sözünü kullanmaz. türklüğü ve türk milliyetçiliğini ayrımcılık olarak değerlendirdiğini çok kere vurgulamıştır.

  (bkz: bülen arınç): manisa doğumlu, manisa milletvekili olduğu için ve türkçeyi güzel kullandığı için halk tarafından manisalı bir türk olduğu sanılmaktadır. halbuki kökeni tunceli'ye dayanmaktadır. manisa'ya göç etmiş bir kürt ailenin torunudur.

  (bkz: abdullah gül): kayseri doğumlu ve kayseri milletvekili olan gül, çok eskiden kayseri'ye yerleşen siirtli bir ailenin oğludur. arap kökenlidir.

  (bkz: abdülkadir aksu): diyarbakır doğumlu olan aksu kürttür. göreve geldiğinden sonra emniyet teşkilatında fetullahçı-kürt kadrosunda artış olmuştur.

  (bkz: hüseyin çelik): van'lı olan hüseyin çelik kürt arap melezdir. kürtçe şarkılarla eğitim öğretim sezonu açılışı ilk kez çelik'in bakanlığı döneminde görülmüştür.

  (bkz: dengir mir mehmet fırat): akp'de etkin bir isim olarak gösterilen fırat 1925 yılında idam edilen kürt isyancı şeyh said'in torunudur. mersin milletvekili olan dengir mir mehmet fırat mersin'deki kürt nüfus hareketini yönlendiren kişilerden birisidir.

  (bkz: başbakının danışmanları):

  birinci danışman: 1994 yılında pkk'ya maddi yardım yaptığı için öldürülen kürt işadamının yeğeni bugün başbakanın danışmanı. sıradan bir danışman değildir kendisi. 10 aralık 2002 tarihinde beyaz saray'da abd başkanı bush ile akp genel başkanı erdoğan'nın yaptığı toplantıya katılan bir iki isimden birisidir. danışmanının üniversite mezunu olmadığı söylenir. başbakanın bu danışmana özel bir sevgisi olduğu söylenir.

  ikinci danışman: güneydoğu'nun kürt aşiretinin üyesidir. dedesi ilk kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. ehl-i sünnet sahibi. türkçe-kürtçe yayınlanan (bkz: jin)dergisinin önde gelen isimlerindendir.

  üçüncü danışman: aslen diyarbakırlı, fakat doğum yeri başkadır. kürt olduğunu saklamıyor. dil bilmiyor sayılır, bir dönem radikal islamcıydı. yoksuldu, üniversitede yurtta kalıyordu. şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor.

  dördüncü danışman: beyaz saray'ın yeminli müşaviriydi. nerden nereye. abd vatandaşı olduğu söyleniyor.

  başbakanın tüm danışmanları nedense kürt. bunlar tesadüf mü? peki hepsinin abd ile yakın temas içinde olmaları nasıl açıklanabilir.

  (bkz: mustafa kemal atatürk) ise yıllar önce ne güzel söylemiş: " muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın"
  "türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır. doğuşumdaki tek olağanüstülük, türk olarak dünyaya gelmemdir."
  4 -5 ... sampras yatay gecis magduru
 2. 2.
  aşşağıdaki mısralar çok güzel anlatır bunu:

  atam hala yaşıyorsak
  edepsizlik sayesinde!
  altı oku soruyorsan
  politika dehlizinde!

  hele partin senden sonra
  devrimlerin tavizinde!
  vasfedeyim halimizi
  kalemime ver izinde!

  yobazlar gericiler
  onlar bizden daha zinde!
  atam atam derler ama
  bir adınız var sizinde...

  halkçılıkla devletçilik
  anlatamam çok hazinde
  çoktan beri sahteciler
  ağır çeker her vezinde!
  tek umut var oda yalnız
  amerikan dövizinde!

  sorma atam halimizi
  halmi kaldı anlatacak...
  işte geldik dizindeyiz,
  yata yata çok yorulduk
  tatil yaptık izindeyiz!

  sanayide henüz daha
  cafer için lazım diye
  amerikan bezindeyiz!
  geçeceğiz avrupayı
  ama şimdi izindeyiz!

  hocamız var bacımız var
  uçan kuşa borcumuz var
  eloğlunun ağzındayız!
  ama bizi zor bulurlar
  bahar yaz kış izindeyiz!

  evet doğru söylemişsin
  "Türk milleti çalışkandır"
  bizde senin tezindeyiz!
  dinlenmekten yoruldukta
  onun için izindeyiz!

  zinde kuvvet diye söz var
  kimse bilmez adresini
  ah zindeyiz vah zindeyiz!
  bu gün değil bu yıl değil
  çoktan beri izindeyiz!

  ilerledik atam öyle
  şimdi görsen tanımazsın!
  amerikan tarzındayız!
  arasanda bulamazsın
  otuz yıldır izindeyiz!

  aziz nesin
  3 -1 ... koka