bugün

bu ülkede yaşayan her iki kişiden birinin sahip olduğu zihniyettir.
seçimi kaybedince kazanana hakareti kendine iş bellemiş kişilerin hazımsızlığının sonucudur.
yarın aç kalınca ağlamaktır.
zamlar gelince sızlanmaktır.
tövbe bir daha oy vermem deyip 5 kurusa kandırılıp yine aynı hataya dusmektir.
nasıl iştir bu? herkes ak parti'yi eleştiriyor ama adamların başarısı ortada.
(bkz: seçim sonrası kemalistlerin yaşadığı travma)
ancak sike sürülebilecek bir beyne sahip olmayan terliksi yaratıklar tarafından söylenebilecek bir söz. ayrıca değer vermek, güvenmek ve onaylamak tapınmak değildir. bunu iddia etmek şu an ediyor olduğum hakaret yumaklarına müstehak olunabilecek derecede cehalet ve aptallık göstergesidir.
2.MUSTAFA KEMAL ATATÜR 'Ü SEVENLER NE OLDUDA TAYYIBE TAPTINIZ SOĞUKTA MI KALDI ? TOPRAK MI ALDI ? MiLLi MÜCADELEYEMi KATILDI ? "NE MUTLU TÜRKÜM" ONE MiNUTE NIN GERiSiNDE KALDI...

Tartışılacak bir durum açıkcası. açık ara ıktıdar :S cehalet had safhada..
hala chp yi savunan zihniyetten kalite farkıyla ayrılan zihniyettir.
vakti zamanında o üç beş çeşme fıskıyeyi bile yapamayıp memleketi krizden krize sürükleyenlere, ideolojik çatışma dışında bu ülkeye hiç bişey veremeyenlere, hala 1940 yılından kalma partilere körü körüne destek verenlere nazaran daha kaliteli zihniyettir.
at gözlükleriyle etrafını karanlık görmektedir. atatürkün ışığından mahrum 15watt'lık ampülle aydınlamaya çalışan insandır. lakin ne yazarsanız yazın boştur onun için.
Bu ülkede çoğu insana göre hükümetlerin "iyiliğinde" yol, kaldırım yapması ve cuma günleri basın ordusu eşliğinde cuma namazına gitmesi yeterlidir. Fakat hükümetlerin sahip olduğu ideolojiyi ve insanlara empoze etmek istediği hayat tarzını görmezden gelmek mümkün müdür? 21. yüzyıl dünyasında sansür, haksız yere hapis cezaları, zorunlu-seçmeli ders saçmalıkları, tütün ve alkole yapılan çılgın zamları ve tüm bunların altındaki çok aleni duran gizli hareketi göremeyecek kadar kör müsünüz?
Mevcut olan partiler arasında "hizmet" seçeneğini ön planda tutan partiyi savunmaktır. Çünkü başa gelip de hizmet verebilecek ya da güven sağlayabilecek başka parti mevcut değildir.
pragmatik zihniyettir.
cahil toplumdur.
bunun bir de halen akp´yi savunmayın zihniyeti olan bir türü var ki sorma gitsin.

bir lay loy lom cu değildir.
biz savunmayin demiyoruz amk savunurken su at gozluklerinizi bi zahmet cikararak savunun. yaptigi hatalari ve yapmakta oldugu hatalari diyelim koru korune savunmayin.
"halen akp'yi savunan zihniyet" cümlesi bayatlamış ve hafif kaşarlanmıştır. tabi "halen" kelemisinin cümleye yedirilişinde yeri olaran düşüncelerinde beklentisi olmuyor değil. ee tabi biraz düşünmek lazım.
karnım doysun hoca allahuekber desin bana yeter zihniyetidir. tamam hoca allhuekber desin de lan biraz da milli değerlerinize ülkenize sahip çıkın.
düşünme yetisi olmayan zihniyettir.
satır aralarında "allah, kur'an" diyen kişilere sorgusuz sualsiz tapan cahillerin hâlâ var olduğunu gösteren zihniyettir. verilen oyların bir kısmını bu kitle oluşturur. diğer kısımlarını ise cemaatçiler, şeriat yanlıları, atatürk'e düşman olanlar ve çeşitli vaatlerle anlaşılan aşiretler oluşturmaktadır.

görüldüğü üzre, oy yelpazesi gayet geniş bu a.k partisinin.
başka bir siyasi alternatifi olmayan zihniyettir, maalesef..
boşa atıp tutup objektif erdemli adam rolü kesmemek lazım. kendi düşüncelerine kendi adamlarına kutsallık atfedip burada eleştiri şövalyeliği yapmamak lazım.
mide bulandıran iğrenç zihniyettir, herhangi konu hakkında herhangi fikri bile yoktur, parti liderinin karısının kızının bedeni üzerinden siyaset yapmasına gıkını çıkaramaz.
barzani ile gurur duyan zihniyettir. servis araçlarıyla mitinglere gidip kumanyasını yer. kısa günün karı hacı, bunlar da böyle, napıcan?
10 sene önce ilkokullarda kuran dersi verilecek, bütün okullar imam hatip olarak çevirilecek, 9 yaşında kızların başı örtülecek, bayramlarda atatürk büstlerine çelenk koymak yasak olacak. türk bayrağı açanları polis coplayacak. 29 ekimde yürümek isteyenleri gazlayacak, genel kurmay başkanı dahil binlerce subay terörist diye içeri tıkılacak, pkk lı teröristler için bir sınır kapısına mobil mahkeme kurup beraat kararı verdirilecek, atatürk'ün kurduğu tbmm içinde milletvekilleri çıkıp türkiye toprakları içinde kürdistan federasyonunun kurulmasını talep edecek, azerbeycan bayrağını yasaklanacak, ermenistan tanınacak, kktc rumlara verilmek için gümüş tepsi de sunulacak, iran, ırak, suriye, rusya, israil bütün komşuların düşmanlığını kazanılacak, ab raporları çöpe atılacak, dünyanın en pahalı benzini kullanılacak, laikliği kaldıracam, atatürk e, ismet inönüye adı geçtiği her an hakaret edilecektir, şakirt zenginler yaratılacak, mahkemeleri ve hakim savcı atamalarını yapan kurumun üyelerini meclise seçtirilecek...

akepe 10 sene önce ilk defa seçime girerken bunları yapacam deseydi nasıl olurdu acaba dedirten durumdur..

kurbağayı kaynar suya atarsanız içinden zıplayıp kaçar, kurbağayı ılık suya koyup suyu hafif hafif ısıtırsanız kurbağa kaçmaz sonunda kaynayarak ölür.