bugün

Doğalgaz'a her sene gelen astronomik zamlardan habersiz liseli , ya sırça köşk bebesi yada gerçekten liseli tarafından açılmış başlıktır.

Dipnot: Akplilerde anlamadığım anladığım ama anlamlandıramadığım en açık rahatsızlık bu yazarda da nüksetmiş ; Eleştirilmesini hazmedemiyor.
çamura bulanmış pamuk şekeri yiyor arkadaş, afiyet olsun.
siyaseti hiç sevmem ve çok fazla da anlamam ama ;

eskiden su, elektrik, dogalgaz vs zamlarını çokça duyardım. insanlar tv lerde isyan ederdi suya yine zam, elektrige yine zam diye. şimdi bakıyorum da suya elektiriğe para verdiğini bile unutanlar var. eskiden biraz atari oynadık mı ebeveynlerimiz kapattırırdı elektirik gidiyor diye. geceleri fazla oturulmaz ışıklar söndürüldü. kovalara su doldurulup banyo yapılırdı. sıcak su doğalgazdan degil sobanın üstünde ısınmış ibriklerden sağlanırdı. şimdi evlerde saatlerce açık olan pc leri, kullanılan suyu, doğalgazı anlatmama gerek yok sanırım.

küçüklüğümde mahalle bakkalına yeni bir çikolata, oyuncak vs gelirdi. mahallede bunları alabilen çocuk 1 ya da 2 olurdu ve zengin gözüyle bakılırdı. babamdan çikolata için kahverengi kagıt 100.000 lira istediğimde vermezdi, evde meyvemiz var onlardan ye derdi. veremediğinden derdi yoksa bilinçli, çocugunu çikolata yerine meyveye teşvik eden bi baba oldugundan degil. magnum dondurma yemek demek, türkiye' nin sayılı zenginlerinden biri olmak demekti. şimdi ise çocuklar istese kolisiyle birlikte alır. ben de nasıl bir psikoloji olmuşsa hala magnum dondurma alamam zengin yiyecegi diye. yolda buldugumuz çar çöple oynarken şimdi evlerden okullardan pc eksik olmuyo.

her sene memlekete giderdik. yolda hep kaza yapacagız diye korkardım. babam sollamalar yaparken yüregim agzıma gelirdi. şimdi bakıyorumda tek şeritli yol diye bir şey kalmamış. artık babalar o yollarda çocuklarına verir olmuş arabaları.

işsizlik sıkıntısı çoktu. şu an yine var ancak eskisi gibi degil. yabancı kuruluşların ülkede sayısının artması istihdamı da arttırdı. ha adamları zengin ediyosun diyeceksiniz, varsın olsunlar. koca koca markalar sadece bizim sırtımızdan mı zengin oluyor. biz ülkeye sokmasak aadam diğer tüm dünya ülkelerinden kazanıyor zaten. onların kuruluşunda para kazanırım, onların kuruluşunda harcarım. kafam rahatsa, huzurluysam, para sıkıntım yoksa kime ne ? sosyalistleşmenin olmayacak dualara amin demenin alemi yok. sömürülme derler ama ben türk firmalarının elinde bin bir türlü hileyle pislikle hayatımı sikecegime yabancı firmaların kaliteli iş sistemlerinde sömürülmeye razıyım.

çok uzun oldu yazı aslında gözlemlediğim bir sürü refah artışı var. hükümetin olumsuz gördüğüm tek yanı terör karşısındaki tutumudur. ama ne yazıkki bu belayı önleyebilecek herhangi bir parti ya da siyasetçi göremiyorum.

eleştirmeyin demiyorum hobi olarak yine eleştirin. ama dozunda ve mantık çerçevesinde.

not : muhafazakar değilim. hükümetin de muhafazakarlıkla alakası yoktur. siz şeriatçı görmemişsiniz.