1. 1.
    Günümüzde (bu kelimede vurgu var) hala islam gibi şerefli bir dinle yönetilebilen bir ülkenin var olduğu hezeyanına kapılmaktır. Beraberinde islamı bu hayali ülkelere göre eleştirme entelektüelliğini(?) de getirir genelde.
    3 -3 ... yazar x
  2. 2.
    ya evet. benim yönetim şeklim şeriat diyen suudi arabistan, yemen, pakistan, afganistan, sudan, iran, ışid bilmiyor; bir türkiye'deki ergenler biliyor gerçek şeriatı.
    sizin tek bildiğiniz atatürk'ün oluşturduğu koruma kalkanı sayesinde canımızı yakmayan ılımlı islam.
    30 faktör koruma filtresi olmadan şeriata maruz kalıp kavrulunca anlarsınız gerçek şeriat neymiş.
    8 -3 ... strawberry blonde
  3. 3.
    Kaynağını unuttum ama geçenlerde bir araştırma yapmışlardı ve onda isviçre'nin birçok islam ülkesinden daha fazla islam'daki ekonomi şeriatına göre yönetildiği yazıyordu. Bunu da sosyolog bir akademisyen yayınlamıştı. Söyleyeceklerim bu kadar.
    1 -3 ... ruhsal enfeksiyon
  4. 4.
    (#39296499)
    başlığa o entelektüellerden biri daha damlamış ne güzel.
    evet arkadaşlar iskambil turnuvası düzenleyen, haccı turizme dönüştürmeye çalışan amerikan taraftarı arabistan'dan bahsediyor arkadaş. uyuşturucu üretim merkezlerinden biri olan afganistan'dan bahsediyor arkadaş. sünni müslümanları neredeyse tekfir edecek, bir rusya bir amerikan yanlısı iran'dan bahsediyor arkadaş. şu aşikar ki yukarıdaki çakma entelektüelin ne islamdan ne de islam ülkesinden anladığı yok. tek savunmasıysa 'siz araplardan mı iyi bileceksiniz hebele hubele' şahsen bu söylemin benim için 'sen şeyden hocadan mı iyi bileceksin' diyen tarikatçı söylemlerinden farkı yok..
    bir de konuyu atatürk'e ve ılımlı islama bağlama çabası var ki bence çok şirin.

o entelektüele söylüyorum, benim eğer kuranın dışında bir müslümanlığım, kuranın dışında bir din algım varsa varsa buyursun ispatlasın. ben dinle ilgili fikirlerimi ayetlerle pekiştiriyorum şahsen. hadi hodri meydan. ılımlı müslümanmış. kuranın ayetlerini savunmak ne zamandan beri ılımlı islam oluyor ha?

bir yobaz hezeyanıdır.
    2 -1 ... yazar x
  5. 5.
    Kafa kapalı usta. Uzun yolda açılması gerekli.
    1 ... mechul yazar