1. 1.
    haklı olduğu titreyen sesinden belli olan yurdum insanıdır. özellikle kendisine haksızlık yapılmış ve bunu da karşısındakine sorup, özür dilemesini bekleyen kişilerde sıkça gözlenir. en çok okullarda yaşanan bu durum, öğretmen-öğrenci veya öğrenci-öğrenci arasında bol bol yaşanır. örneğin : alttan ders alan öğrenci ile geçen yıl yok yere bırakan öğretmen arasında geçen gerginliklerde, genelde hep sesi titreyerek hakını arayan öğrencinin konuşmasından, haklı olduğu gerçeğini anlamak hiç de zor değildir.

- geçen yıl ne diye bıraktınız hocam 2 puanla he ?
    + ben bırakmadım, sen kaldın. 2 puan daha alsaydın.
    - ilk sınavım 90, ikinci sınavım 10. uçurumu ben mi yarattım ? *
    + yaratmak allah'a mahsus evladım.
    - peki hocam peki...
    6 ... dark jedi in da house
  2. 2.
    yalnızlığındandır.
    3 ... lonelydavars
  3. 3.
    (bkz: hakkını arayan kişinin ödemeli araması)
    -1 ... taharetmuslugu
  4. 4.
    hak aranıyorsa, ortada inanılan bir hak vardır. bu durumda ses titremesi, el titremesi vesaire gereksizdir, sonuçta kendimize hakim olabiliriz. kendinden eminse insan bu tür şeyler yerine, kendinden emin dik bir duruş, emin bakışlar, gereken jest ve mimik daha yerinde hareketler olur. kişinin sözleri kadar davranışları, hareketleri de bu tür konularda etkilidir kanaatindeyim.
    1 ... lambasi gece mavi
  5. 5.
    hak arayanların öldürüldüğü bir ülkede gayet normal bir durum. zira korku bilinçaltında yer etmiştir.

(bkz: serbest çağrışım)
    (bkz: hakkıyı arayan kişinin sesinin titremesi)
    3 ... gene mi pilav
  6. 6.
    bulamazsam diye duyduğu tedirgenliktendir.
    1 ... simillay
  7. 7.
    sinirden, öfkeden belkide heyecandandır.
    1 ... skinnyman
  8. 8.
    hakkını doğru düzgün arayamayan kişidir.ezilir o ses tonuyla.
    ... satchafunkilus
  9. 9.
    Haklı 0lduğu bir konuda haksız durumu düşme olasılık durumudur.Sinirden sesi titrer engel olamazz..
    1 -2 ... dreamer blue
  10. 10.
    http://www.youtube.com/wa...Uc--lca0&translated=1+
    ... levon