1. 1.
  istiklal marşı 2. kıta 4. mısradır Bağımsızlığın iman edilen güç kadar gerçek ve mutlak olduğu belirtilir.
  7 ... scooby doo
 2. 2.
  istiklal marşı 10. kıta, 5. mısradır. Kahramanlık ile dolu bir tarihin milletinin artık bundan sonra da bağımsızlık içinde yaşayacağını ifade eder.

  (bkz: Bağımsızlık benim karakterimdir)
  3 ... scooby doo
 3. 3.
  "bu millet allah'a inanır, bağımsızlık da onundur." anlamındadır. atatürk'ün "ülke bir şahıs değildir ki dini olsun" sözüyle karşılık verilesi bir cümledir, laik milletin neye taptığı ne yaptığı önemli değildir, önemli olan bağımsız olabilmektir.
  4 -3 ... peride3
 4. 4.
  1936 yılında chp'nin resmî gazetesi olan ulus gazetesi'nde yeni bir millî marş için yarışma açılmasının nedeni olduğu iddia edilen istiklâl marşı mısrası. bilindiği üzere laiklik 1936 yılında yasalaştı.

  ama sonra bu yarışma askıda kalır ve istiklâl marşı değişmez.
  2 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 5. 5.
  ateist solcularin hazmedemedigidir. laikligi temelden kopartan özümüzdür.
  2 ... berkedede
 6. 6.
  istiklal marsi'nin son dizesidir.
  1 ... brolly
 7. 7.
  istiklal marşımızda ateistlerin playback yaptıkları bir mısra.
  3 ... zappinger
 8. 8.
  "istiklal hakka tapan bir milletin bile hakkidir" anlamina gelir. yani millet kafayi yemis masal pesinde kosuyor diye istiklali hak etmiyor demek mumkun degildir. gun gelir, nesil degisir, akli basina gelir ve tapmaktan kurtulur biraz daha insanlik gururuna yakisacak bir bicimde dusunmeye baslar ya da baslamaz, o keyif meselesi; ancak yine de "istiklal beklesin" diyemeyiz, bu haliyle bile millet istiklali hak etmektedir.
  -10 ... baftan
 9. 9.
  istiklal marşının da en az andımız kadar, anlamsız ve saçma olduğunu göstermektir, zaten akif ersoy dediğimiz insan bildiği islamcı değil mi, cumhuriyet kurulunca da mısıra mı gidiyodu napıyodu neyse, ülkeyi vatanı şehitleri falan temsil ediyor diye duruyoruz saygı duruşunda, yoksa içeriğine gram itimadım yok.
  -3 ... ekremlan
 10. 10.
  benim ateist kardeşim bunu söylemek zorunda mı ? tez zamanda kalkmalıdır. antidemohratiktir bu söz. rezil rüsva gelişemiyoz ya bu söz yüzünden. faşik bu söz resmen ya.
  2 -2 ... zarri bis nefi