1. 1.
  tecavüzcüleri tutuksuz olarak serbest bırakıp üzerine zam almaktır.
  2 ... uydunungezegeni
 2. 2.
  Hsyk seçimleri öncesi yapılacak en iyi hamleydi sanırım.Nasıl bi ülkeyiz anlamıyorum aq.Belediye secimlerinden önce yollar yapılır genel seçimlerden önce elektriğe suya indirim yapılır hakim savcılara secimden önce zam yapılır.insan hayatı resmen secim malzemesi olmuş.Tiksiniyorum bu ülkeden.
  2 ... cokfeyzlibiabi
 3. 3.
  insan öldürenlere 7 yıl vermek, tecavüzcüleri serbest bırakmak gibi şeyleri başardıkları için verilen teşvik zammı. 1100 küsür liraymış, asgari ücretten daha çok zam yapılmış vay be.
  ... mukallit
 4. 4.
  gerizekalı sığırların fazla veya gereksiz bulduğu zam.

  şu zırlayanları bir gün bir hakimin veya savcının yerine oturtsak, daha saati dolmadan anıra anıra anasının yanına kaçarlar. ulan bir savcıyla yalnızca dört saat geçirdim de hayatım kayıyordu nerdeyse amk. cinayet, terör, hırsızlık, tehdit telefonları ve vs vs.

  bir savcı veya hakim en az 15-20 bin tl maaş almalı, o kadar diyorum.
  2 -3 ... scrikss
 5. 5.
  --spoiler--

  yargı mensuplarına 1155 tl 'seçim rüşveti'*
  --spoiler--

  hsyk seçimleri öncesi durduk yere "seyyanen zam" ın tek açıklaması bu olsa gerek..
  ... lylsnblnmcnn
 6. 6.
  cülus bahşişi izlenimi bırakıyor.
  ... buledbuledband
 7. 7.
  Çok çok çok gerekli olan ama zamanlaması da bir o kadar manidar olan zamdır. Şimdi aileöde savcı yok ben de hukukçu değilim zaten ama şimdi adamların yaptığı işi düşünün güçlerin düşünün lan ben bi sözümle bir adamın özgürlüğünü hayatındaki en değerli varlığı alıcam ya da önemli bir devlet adamını içeri tıkacam ama maaşım öğretmen maaşı olamaz mümkün değil bu adamların aklının çelinmemesi için ciddi miktarda para almalılardır. Ha bunun zamanlaması da manidardır şu an bu uygulamayı pek de desteklemiyorum.
  ... cibili cibili
 8. 8.
  ucuz, popülist adamların ağzına sakız olan zamdır.

  seçim rüşveti falan demeyin abim. cemaat ve sol kısım zaten 1100 lira zamla hsyk seçimlerinde taraf değiştirmez. sen taşeron işçilerin, öğretmenlerin, memurların oyunu alacak falan mı sanıyorsun? adamların duruşu net, 1100 lirayla saf değiştirecek hakim mi var amına koyim bu nasıl bir dehadır. gözlerim yaşardı.

  tecavüzcüler serbest! bahh yaa. yaa bahhh yaa. hafız hukukun h'sinden anlamadan kendinizi seçim meydanında sanıyorsunuz. yok mu satılmış hakim? var. ama ekseriyeti senden benden temiz bu adamların. para için kendini satacak adam çok azdır. hakimler, savcılar genellikle idealist adamlardır. sen götünü yayarken hafta sonları da çalışırlar. dandik bir vilayetin, dandik bir şehrinde çalışırlar. laf söz olmasın diye kahveye gitmezler, bulundukları şehirde arkadaş edinseler onla enseye tokat göte parmak olamazlar. kanunlar bellidir, kimse kafasına göre tecavüzcüye beraat vermez, amına koyim veremez ya böyle cehalet var mı? sanki kanunu hakimler yazıyor.

  it gibi çalışırlar. dünya dolusu evrak vardır sırtlarında. hemen hepsi de sürelidir. senin benim gibi aman haftaya yaparım diyemezler.

  heee maaşı 4500 iken 5000 oldu. çok mu? şaka mı yapıyorsun lan. adam ticaret mahkemesinde hakim, bir haftada baktığı dosyaların toplamı onlarca milyon yapıyor. böyle adamlara sen tarım şube müdürünün maaşını veriyorsun.

  allah aşkına çoluk çocuk muhabbeti yapmayın. boş laftan kramp girmedik yerimiz kalmadı.
  3 -2 ... mc sinir guy
 9. 9.
  okudukları okulu, okudukları dersleri, bikbikbik abartmaktan başka bir meziyetleri olmayan. 200 puanlarla berkecan üniversitesi hukuk fakültesini 3.50 ortalamayla bitiren sözde "hukukçuların" yine kendilerini ama biz hukuk oküyöz yaa diye savunmaya geçerek haklı çıkarmaya çalıştıkları zam.
  1 -1 ... karelibattaniyemm