bugün

hakem hatalarının futbolun içinde olduğunu belirten önerme. öyle ki hakem hatalarını %100 ortadan kaldıracak ve bunu yaparken süreyi uzatmayacak şekilde teknolojinin gelişmiş olmasına rağmen hala sadece insan vasıfları futbolda hakem olarak kullanılmaktadır. bu yüzden art niyetle yapılmamış olan hakem hataları hoş görülmeli, üstünde fazla durulmamalıdır.

ama tabii bir takıma yönelik sürekli hatalı kararlar veriyorlarsa bunlara da göz yumulmamalı hak gereken merciilerde aranmalıdır.

mağlubiyetlerden sonra hakem hataları eleştirilebilir olmanın yanında, bunların arkasına sığınılmamalıdır. zira hakem hata yapsa da golü atan hakemin kendisi olamaz. penaltı elde edebilmek için ceza sahasına girmeniz gerekmektedir misalen.

netice itibari ile ofsayt olduğunda bunun futbol içinde olduğunu kabul edip, ah ofsaytmış diyerek yerimize otuyorsak huşu içinde, hakem hatalarının da bariz ve kasıtlı olmayanlarını hoş görmeli, insanların da hızlı işleyen bir süreç içerisinde bu tip hatalar yapmasını anlayış ile karşılamalıyız.

o değil de ulusa sesleniş konuşması yaparmış gibi hissettim kendimi bu ne biçim bir üsluptur ben anlamadım.
akabinde hakem satın alıp kendi lehine hata yaptırmak da futbola dahil olmuştur ki askerden çürük raporlu bir başkan bu yola sık sık başvurur.
(bkz: ibne kamera pust kamera)

olmuyor işte; aynı zevki vermiyor. teknolojinin duygusu yok.*
futbol hatasız oynansa, tüm maçlar berabere biterdi.
güncel Önemli Başlıklar