bugün

maddi olarak güçlü insanların elinde bulunan özgürlük çeşididir.. ama 21.yy.'da sanal ortamlarda bu özelliğe herkes ulaşmıştır..
seviyesizlik mertebesine düşme özgürlüğüdür aynı zamanda.
sözlükte olmayan özgürlük.

aksine bu o kadar daraltılmıştır ki basın haklarını 1000 gündür yargılanan insanları konuştuğumuz sözlükte ne söylesek afaroza uğruyoruz adeta.

neden mi?

efendim bir sözlük yazarı terörist birisine orospu çocuğu demiş.

yahu arkadaş orospu çocuğu bir hakarettir ve söylenemez diye bir ceza kanunu yok ki türk ceza kanunu'nda.

ha bu hakaret ise bunu muhattabı belirleyecektir.

belki kendisi bundan hoşlanıyor. belki bu vesile ile reklamının yapıldığına inanıyor ve hatta kendisi de bunları yazıyor olabilir. ya da hakikaten bu bir gerçektir ve gocunmuyordur.

şimdi moderatörlerin neye dayanarak insanları çaylak yaptığını anlayamıyorum.

burada yazılanlar sadece ve sadece yazarını ilgilendirmez mi?

ha bi şikayet olur bir talep gelir hakarete uğradığı iddia edilen kişiden işlem yaparsın ancak bunun tersi faşizanlıktır.

moderasyonu kendisine çeki düzen vermeye çağırıyorum.

not: ayrıca eklemeliyim ceza kanununda hakaret suçunun oluşması için ceza verilmesi için şikayet gerekmekte. moderatörün şikayet almadıkça en azından kendisine bir tebliğ gelmedikçe bunu yapması hukuksuzluktur.
orospu çocuğu diyosan anasının orospu olduğunu kanıtlayacaksın.
(bkz: bu milletin anasını sikeceğiz)

diyenlerin özgürlüğüdür.
Özgürlük olarak addedilmemelidir. Hakaret çözüm değildir aksine herhangi bir sorunu tamamen karmaşaya, çıkmaza sürükleyebilir. Genel itibariyle fikir sahibi olmayan insanların başvurdukları yöntemdir.