bugün

cemaatten olduğu için doğaldır. TRT'nin savunusu "sponsorluk getirdi" açıklamasının anlamı da budur zaten. Tüm ilanlarını, basın bildirilerini ve çoğu reklamını Nurcu basına veren Çaykur'un hem reklam yapıp, hem gider gösterip hem de cemaat kardeşini kollaması artık adeta alıştığımız bir nur cemaati uygulamasıdır. Buradan da nurcuların ebedi düşmanları masonlardan ne çok şey öğendiklerini görebiliriz. Sormak gerekir; "Onlar yapınca adam kayırma, örgütlenme, hücrelenme oluyor da siz yapınca yüzyılın dayanışma hareketi mi oluyor"?
az biledir. hakan şükür'ün onda biri kadar futbol bilgisine, kariyerine sahip olmayan yorumcular bu meblağın üzerinde kazanırken tartışılması abes olan konudur. hele ki trt sponsorlar vasıtasıyla bundan kar ettiğini açıklıyorsa bok yemek düşer... *
cemaatçilikle alakası olmayan ender bir olaydır. bu programlarda dönen paralara baktığınızda azdır bile. Eğer hakan şükür nurcu olduğu için bu parayı alıyorsa, bir günlük sabah programında onun aldığı paranın abartısız 5-6 katını alan kadın programları sunucuları o zaman kesin illüminatiden falandır. Tarikatsız olmaz bu işler.
trt'ye 6 bin lira kazandıran olaydır. hakan şükür'ün gelmesiyle 20 bin liralık sponsorluk anlaşması yapılmış ve bunun 14 ü hakan'a gerisi kasaya.
bülent ersoy'un sacma sapan sarkı yarısmalarında gecelik yorumculuk karsılıgı 50-60 bin lira aldığı ülkemizde az bile olan paradır. keske hakan daha fazla sponsorluk saglasaydı da 100 bin lira verselerdi.
züğürdün çenesini yorar.
futbolu bırakmak için iyi bir neden. topu kaleye sokma gibi bir derdin yok. derdin topu kaleye sokmaya çalışanlarla.
allah euro ya kulum dediği zaman birine devamı hep geliyor olayının kanıtıdır.
aldığı parayı bir eğitim vakfına değil de sosalist bir vakfa bağışladığı sürece zannımca sorun teşkil etmeyen durum.
güzel istir. bu isler bizim düsünce liglerimiz icerisinde cereyan etmemektedir. hakan sükür dediginiz adam, kac yil boyunca kac milyon dolar paralari futbolcuyken zaten cukkaya indirmistir. o adam tutup 300 ytl´ye oraya oturmaz, ihtiyaci yok cünkü. biz parasiz cibildak adamlar buna tabii cok kizariz.

hakan sükür galatasaray´da oynarken hafta da kac euro prim aliyordu. sonra birkac kere de transfer oldu sanirsam. o olaylardan yok bonservistir, yok transfer ücretidir, yok reklamdir, yok forma satisidir, kimbilir ne paralar indirmistir, ve hala da indiriyordur. nerden baksan bi 100 milyon euro parasi ya da buna esdeger malvarligi vardir onun.

bu kadar paraya sahip bir adama tutup "ya gel iste bizle otur, sana gece de 1000ytl verelim" desen yok kalsin der. onlarin o aldiklari paralar prestij paralaridir, ihtiyaclari oldugundan degildir o para. o söyle düsünür "ridvan dilmen´e su kadar veriyorlar da,bana niye daha azini veriyorlar, ben daha degersiz miyim?"...yoksa ne ridvan dilmen´in ne de hakan sükür´ün o paralara ihtiyaci oldugunu ben hic sanmiyorum.

hakan sükür icin 14bin ytl nedir ki? onda nasilsa o paranin katbekati mevcuttur. trt eger o adami istiyorsa o parayi verecektir. yoksa o parayi ona baska kanal verir o da ona gider.

bu isler bizim düsünce sistemlerimizin disinda cereyan etmektedir. benim tanidigim zengin bir kadin var, 2 euro´lar da dahil habire para üstlerini bozukluk diye kumbaraya atiyor,biz bigün buna kahve icmeye gittik, ben saka yollu ,ya dedim bozdur artik su kumbarayi kardesim kac aydir habire cocuk gibi kumbara dolduruyorsun, dedim, gercekten kumbarayi actik -bayaa agirlasmisti kumbara, icinden böyle 12 bin euro kadar para cikti, cogu bozukluk, bir kismi da elli euro falan....yani kadincagiza ben öyle demesem acmayacak. simdi sen böyle bir kadina bir sey yaptirmak isteyip de suncagizcik para teklif etsen kadin o isi yapar mi? herifin kumbarasinda 12 bin euro para cikiyo...

yani dogrudur, yoksul adama o para cokmus gibi görünür, hakan sükür´e de sorsan yaptigi ona "amme hizmeti" "halka hizmet" gibi geliyordur allah bilir...
kesinlikle ridvan dilmen le karsilastirilamayacak durumdur. ridvan simdiki guveni kazanmak icin bir omur harcamis, butun takim taraftarlarinin guvenini kazanip, dinledigi bir adam olmus, hakan bey de kendisini ridvan gibi saniyor. sene basindaki gorusmelerde ridvan kadar para isterim demis. iki lafi bir araya getirememesini gectim futbol bilgisi bile neredeyse sifir.

ridvan futbolun her yerinde gorev aldigi icin onun kadar bu isi bilen bir daha yoktur, o yuzden kiyaslamak yanlistir. trt nin verdigi uzun ozetler olmasa kimse acip bes dakika bakmaz.
- tlmizin artık değersiz olmadığının kanıtıdır. zira eskiden euro veya usd üzerinden yapılan bu anlaşmalar demek ki artık tl cinsinden yapılıyor!
- çok muamma bir durumdur. çünkü başlığa göre hakan şükür program başına 14 bin alıyor ama ne?
Kendisini sürekli övmesi için verilen paradır.
beren saat'in aşk-ı memnundan bölüm başına 30bin aldığını hatırlatan durum.
allah bereket versin.*
kimseyi bağlamaması gereken durum.her birimiz para kazanıyoruz, kimileri daha çok kazanıyor. ayrıca çok kazananların giderleride ona göre. mesela hakan şükür ekran karşısına siktiri dandik bir saat ile çıkamaz, marka olması gerekir ve genelde pahalıdır. kıyafetleri de aynı şekil. şayet sponsor bulamazsa zıçar! aldığı 14 bin tl yi giyim kuşamına bile harcamak zorunda kalabilir. göz önünde insanlar bunlar.

kaldı ki zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış.
şuan ki şartlarda daha fazla alması beklenen durumdur.

cumhurbaşkanının odasına kapıyı çalmadan girse ne oluyor denmez kendisine.
cok laf yalansiz cok para haramsiz olmaz diye düşündürten, biz burda boşuna kendimizi yırtıyoruz üç kuruş kazanacağız diye isyan ettiren olay.
acaba ben de fettocu olsam trtde bir yer ayarlarlar mı? 14000 değil 4000 e razıyım diyebileceğim içler acısı olay....
trt bir devlet kanalı olduğuna göre kıyas yapılan kişiler konusunda dikkat edilmesi gerekir. bülent ersoy gibi şahıslar özel bireylerin kasasından besleniyor beni alakadar etmez ama fettoşist hakanım tayyibin televizyonunda bizim paramızla besleniyor...
Nikahında hoca efendinin şahitlik yaptığı birinin az bile aldığını gösteren durum.
(Edit= ne kadar fetocu varmış ??? cemaat sözlük mü burası?)
normaldir.

bıkmadı insanlar başarılı insanların maaşlarını konuşmaktan...

karı gibi...
aldığından fazlasını kazandırdığı için işin ucunu fetoya metoya bağlayanların 2 dakika oturup düşünmesi gereken durum. öyle işin içine fetoşu, tayyipi karıştırınca eleştiri yapmış olmuyorsunuz canlar. bu adama parma'sı, interi milan'ı, galatasaray'ı fettoşcu olduğu için milyon eurolar ödedi senelerce değil mi? komik olmayalım...
Eğer ki bu parayı yine inter, parma veya galatasaray verecekse umursamayacağım ama devlet verdiği için ( dolayısıyla ben, sen verdiği için ) umursayacağım saçma ötesi olay.
Tarkan'ın yılbaşı programında 100.000 lira alması kadar iğrenç bir olaydır. TRT tayyibin, fettoşun kanalı gibi görünse de ve bazıları ( sözlüğümdeki bazıları gibi ) buna alkış tutsa da TRT devletin yani halkın kanalıdır, halkın verdiği vergilerle , halkın parasıyla iş görmektedir.
Sorun da budur , sırf cemaatini savunmak için buna alkış tutanların bir daha düşünmesi gerekir ... Kul hakkı nedir? diye düşünmeleri gerekir.
Ayrıca yorumcu olarak çok da başarılı değildir bu abimiz.
Not: bir galatasaraylı olarak takımımın eskiden beri bu adam yüzünden cemaatçi takım olarak görünmesinden nefret ederdim... gitti de kurtulduk dedim şimdi bizden besleniyor... dur bakalım...
alir gayet normaldir.

1) bugün bir cristian ronaldo´dur gidiyor. adama altin ayakkabi falan da verdiler. birgün gelecek bu adam biraz daha yaslanacak ve büyük ihtimalle bir büyük tv kanali icin o da yorumlar yapacak. o isi crstiano ronaldo herhalde 500 euro icin falan yapmayacak. adam bugatti marka arabaya biniyor, sen ona öyle bir teklifle gidersen o güler sana.

2) aynen bal gibi de devlet tv´si de adama o kadar para verir. devlet tv´leri "halki bilgilendirmek, eglendirmek" icin vardir. ne olursa olsun, o adamlar orada bilgilendirme yapiyorlar, ayrica eglence faktörü de var. onlara ayrilmis bir bütce vardir, o bütcenin icinden o parayi verirler, senin o konuya karsi gelmen durumunda, "o parayi ona vermesek, baskasina veririz, senin cebinden cikan parada bir degisim olmaz,bizim bütcemizi nereye harcayacagimiz bizi ilgilendirir" derler. o is öyledir. bir sürü zibidi zibidi insanlar trt´de cikip sarki söylüyorlar, sen onlara 10 lira mi veriyorlar saniyorsun?...

devlet kurumlarinin devlette aldiklari paralar "bütce" yle belirlenir. kanal bütcesinin disina cikacak olur da devletten bir daha para isterse, devlet tabii buna bir gerekce göster diyebilir. ama böyle bir sey istemezse o kanal, bütcelerindeki paralari "suc konusu icermemek kaydiyla" istedikleri yönde harcarlar, sen vatandas olarak ona hicbir sey yapamazsin.

hakan sükür e o kadar para verirler ama, o progra diger, aslanlarin düzüsmelerinin anlatildigi belgesel programlarindan cok daha fazla reklam alir, ve bu da büyük para demektir. yani tahminim o parayi cikartiyorlardir. cikartmiyorlarsa da, biz burada istedigimiz kadar yazalim, o para trt´nin insiyatifine verilmis bütceden verilir, ve biz o konuda herhangi bir karar veremeyiz.
(bkz: necati şaşmaz ın bölüm başına 100 bin tl alması)
güncel Önemli Başlıklar