bugün

yıl 2007 sanırım.bir zamanlar sosyal medya alanları yokken forumlar vardı.forumturkiye.com takılırken falernum rumuzlu biri hakan günday hakkında bir topic açmıştı.bu topic altında kitaplarından alıntılar paylaşılıyor ve yazar hakkında yorumlar yapılıyordu.yorumları okudukca yazar hakkında ilgim arttı.o zamanlar yaşadığım kırıkkale'de ne sahaf da ne de kütüphene de hakan günday'ın kitaplarını bulamamıştım.annem kütüphane de çalıştığıdan müdürüne rica etmiştim ve kütüphaneye kitaplarına kazandırmıştım.kinyas ve kayra ilk kütüphaneye geldiğinde benim elime gelmişti.kitabı sahiblenmiştim resmen.kitap 2-3 ay ben de kalmıştı.o kadar bağlandım cümlelerin altını çizmiştim.sonra annem kitabı ne zaman vereceksin oğlum dediğinde attan düşmüştüm.sonrasında ankara'ya gittim kitabı almıştım.işte o zaman hakan günday'a bağlanmıştım.çünkü kurduğu cümleler beni yansıtıyor ve ruhumu anlatıyordu.sonrasında bütün kitaplarını okudum.sıkı takipçi oldum.sonrasın 2010 yılında facebook'da kiyas ve kayra sayfası kurdum.2012 yılında antalya kitap fuarında hakan gündayla tanıştım.sonrasında instagram'da hakangunday fan hesabı açtım. paylaşımlara oradan devam ettim(11bin takipçi var).aradan 7 sene geçti kayseri kitap fuarında ve ankara mülkiyede karşılaştık.beni unutmamıştı.iyi ki tanımışım diyorum.hayatımın boşluğunu dolduran biri.
(bkz: Şahsiyet dizisi)
görsel

Ufaktan bir merhaba diyelim o halde.
zamir'i bu adamın yazdığına inanmıyorum. kendisi iyi getirili tv işleriyle ve sinema senaryoları ile uğraşırken, ''ulan 8 sene geçti bi kitap yazmadık ama vakitte yok. bir iki şey denedim ama artık deli de değilim. başaramıyorum da romanı. neyse bizim kitle 35 yaşına gelip beni unutmadan bir tema belirleyeyim beni tanıyan, tarzımı bilen bi editör de boşlukları doldursun bitsin gitsin diye sıçılmış bir hüsran gibi duruyor.

seni bıçaklarım hakan günday. sen benle taşak mı geçiyorsun? bu ne lan?
Mış olmuş olmak adına yazmış son romanını gibi ama yine de okurum ya yapıyo bu sporu piç.
En sevdiğim kitabından harika bir alıntıyı buraya bıraktım.
Matematiği kuvvetli değildi, ama çıkarlarını hesaplamasını iyi bilirdi.
Hakan Günday
Zargana
kinyas ve kayra da dahil neredeyse tüm kitaplarını tüyap'tan satın alıp okuduğum yazar. o kadar başarılı ve mükemmeldi ki zamanında. sonra kitap okumayı bıraktım. en sevdiğim türk yazar aynı zamanda. insanı sarsar. özellikle kinyas ve kayra bende kaçış isteği uyandırır bu ülkeden. ama yasal olmayan yollardan değil en azından.
"hayat seni öyle bir noktaya getirir ki, kendini sevdiklerinle savaşırken ve nefret ettiklerinle sevişirken bulursun.”
Eskiden okurdum fakat şu sıralar bu kadar karamsarlık istemediğim için okumadığım yazar.
https://voca.ro/1kc4SbQCgq7E