bugün

daha önce etrafımdan duyduğum gerektiği yerde kullanıldığında güzel anlam ifade eden söz öbeği
şu günlerde sıkça kullandığım bir kavramdır, şundan dolayı;

Anadolu Üniversitesi, bilindiği üzere açık öğretim gelirleri sayesinde parasını sığdıracak yer bulamamaktadır,
Sığmayan bu paranın bir kısmı kaldırım taşına yatırılır ve her sene sökülüp yenisi takılır.
Arta kalanların bir kısmı da burs olarak, gerekli evraklar verildikten sonra, örgün öğrenciye dağıtılır idi... Allah razı olsun...
bu sene size para mara yok denildi efendim.

eyvallah, okul bize her yıl burs vermek zorunda değil dedik..

Gelgelelim;

Sırf döner sermayeden kazanılan paraya maliye tarafından el konmasın diye gider göstermek için, her öğretim elemanına, 2000 kadar, apple marka bir masa üstü..... yetmeeeez aynı marka bir de notebook alındı... 15 milyon tl harcanmış bu iş için. gel gör ki pc lab. ların hali nice. bir çıktı almaya git ki anandan emdiğin süt burnundan gelsin.

Efendim bu iş kurcalandı tabi. şöyle bir açıklama geldi akabinde;

+evet bilgisayarları parayı maliyeye kaptırmamak için aldık ancak kesilen burslarla bir ilgimiz yok, maliye el koydu sizin burslara,
-peki hocam 15 milyon sizin için pc ye harcanıyor da biz piç miyik amk? onu da gider göstereydin.
+yok evladım elle tutulur bir şey olmadığı için gösteremedik.

velhasıl, hakkımızı yiyeni tespit edemedik. maliye mi döner sermaye mi üttü bizi bilmiyoruz.

Ama hak yiyen bok yesin ne güzel demişler.

(bkz: at yalanı yalanı sikeyim inananı)
(bkz: bok var dediler geldik)
güncel Önemli Başlıklar