1. 1.
  sansürsüz anlatımı "mersin'de kürtlerin sayısı arttıkça, türklerin korkusu ve korkuyla paralel milliyetçi temelde biraraya gelme eğilimi artıyor" olan cümledir.
  mersin'in %40 ı, belki daha fazlası kürtlerden oluşmaktadır (son 20 yıl içindeki göçlerle).
  törene (chp ve add dahil) katılanların, "mersin'i bölücülere bırakmayacağız", "apo'nun piçleri yıldıramaz bizleri" gibi safsataları böğürmesinin anlamı üstteki naçizane tespitle uyum içinde...
  "80 yıl sonra mersin'i bu defa kürtlerden temizlemek ya da hiç olmazsa kürtleri sindirmek gerekiyor" mesajının sembolik ifadesi için böyle bir günden daha iyisi bulunabilir miydi?

  türkiye'nin hızla ilerlediği yolun nereye çıkacağı belli. zaten hep söylerim, kanlı bir türk-kürt iç savaşı yaşanmadığı müddetçe bu toplum, bir adım bile pozitif mesafe katedemeyecektir.
  2 -6 ... volkanar
 2. 2.
  (bkz: kutuplaşma) akıl ile hareket etmeyip hissiyatı karar mekanizması eylemek.
  ... handushka
 3. 3.
  aşırı uçların birbirlerini meşru kılmasına iyi örnektir. zıt kutuplardaki insanların gittikçe birbirlerinden uzaklaşacağının kanıtıdır. bunun böyle devam edemeyeceği açıktır.
  ... gigantic
 4. 4.
  (bkz: gammazlar arttıkça entry yazma isteği artıyor)
  ... gladio78
 5. 5.
  kurtlerin hepsini hain olarak gördükçe diğer etniklerde vatan sevgisi büyüyecek. vatan sevgisiyle silaha sarılıcak gençler, silaha sarılmış kürtlerle mücadeleye giricek. taraflar birbirlerini öldürücek. peki sonunda kim kazanacak? silah tüccarları. kim bu silah tüccarları? abd ve ab ülkeleri. afferim akıllı insanlar öldürün birbirinizi, emperyalist ülkelerin istediği doğrultuda. evet evet. bu kandavası bitmez. keşke farkına varsanız, bu ülkede yaşamak isteyen herkes bu ülkenin yurttaşı. keşke yurttaş ne demek anlayabilseniz. yurttaşlık bilinci kaybolduğunda ıraktan beter duruma geliceğimizi bir anlasanız.
  3 -2 ... cavit
 6. 6.
  bir takım "insanların", tüm kürtleri pkklı ilan etmesiyle çok rahat biçimde "anti-kürtlüğe" çekilebilecek slogandır. kendi hayal dünyalarındaki pkk=kürt denkleminin (ki hangi taraftan olurlarsa olsunlar-pkk'lı, kürtçü, türkçü, ırkçı, bok, püsür...) dışarı vurulmasının aslen ne gibi küçük ama önemli bilinçaltı kodlarını açığa çıkardığının, pek de fazla ileri olması gerekmeyen bir zeka seviyesine sahip bir insanda bile "ya kürt yada türk ırkçısı" gibisinden subliminal sorgulamalara gebe olduğunun umarım farkındadırlar.

  yazık...

  bu arada
  (bkz: sözümüz meclisten dışarı)

  bir de şu var tabiiki:
  (bkz: etnik ırkçılık)
  (bkz: solculuk kisvesi)
  -1 ... soul forged sin
 7. 7.
  kanlı bir türk-kürt iç savaşını bekleyenlere rastlarken "bilmiyorduk daha objektiflerin objektif olmadığını" kaçaklığını şair diye geçinenin affına sığınarak belirtmek istiyorum. dünya ekonomisi din, milliyetçilik, ulusalcılık vs. kavramları aşmışken bunlar da yemdir. tüm doğu toplumları yanına militarizmi katık ederek bir güzel yer...
  ... vernon sullivan