1. 1.
  Güzide sözlüğümüz ulu'da, haftanın sadece 3 günü çalışan moderatörlerdir.

  Şöyle ki; şu entry'imde (#41945731) belirtmiştim, artık fırsat buldukça sözlük için karşılıksız mesai yapıcam diye. Evet yaptım ve bu sayade moderatör ve yetkili sistemi hakkında fazlasıyla bilgi sahibi oldum.

  Bilindiği üzere sözlükteki 10'a yakın moderatör arasında sadece uludagsozluk02 genelde sözlüğe müdahale ediyor, bir tutam da moonlight sonata bakıyor.

  Gözlemlerin doğrultusunda modların haftasonu sözlüğe hiç girmediklerini, tabir-i caizse tatil yaptıklarını farkettim. Bu sebeple haftasonları ulunun formatını s.kebilirsiniz, müdahale edecek kimse yok çünkü. inci'deki gibi çükünüzü çekip atın, en az 2 gün silen olmaz.

  Hatta tatillerini bazen öyle uzatıyorlar ki, pazartesi ve cuma günleri de mod görebilene dev ekran televizyon hediye etmek lazım.

  Modlar sadece salı, çarşamba ve perşembe günleri sözlüğe giriyorlar. O da 1-2 saat sözlüğü şöyle bir süpürüp çıkıyorlar.

  Maalesef böyle giderse, sözlüğün inci'den kesin olarak hiçbir farkı kalmayacak. Ve bu sefer gerçekten ulumuzdan olacağız.
  11 ... neflodi
 2. 2.
  Mesailer böyleyse cüzi bir ücret karşılığında göreve talibim. Sikortam yüksekten yatar bir de günlük tüm ekmek tavuk döner verirseniz ben okeyim.
  3 ... serdarsl06
 3. 3.
  beni mod yapsınlar

  kim hesabıma para yatırırsa onun istediği entriyi silerim

  yazar uçurmak biraz tuzlu olur ama anlaşırız uzlaşırız.
  1 ... pilihozlu haci baron bey
 4. 4.
  Diğer modlar ne işe yarıyor diye sordurtur.
  1 ... fufulu
 5. 5.
  3 gün olsa gene iyi lan. bdv ler halkalı çöplüğü gibi birikince girip öyle bir bakıyorlar. hepsine standart cevaplar veriyorlar "herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadı" "bdv açmışsın ama aslında hayal görüyorsun sen bebeğim öyle bir sorun yok ki" şeklinde sonra gene rutinlerine dönüyorlar.

  buradan 2 yazar arkadaşım/kardeşim bdv açmışlar son 2-3 gün içerisinde. sözlükte bariz şekilde yazılan her entryi eksileyen bir iki yazar var demişler. ki zaten istatistiklerde en çok oylama yapanlar bölümünde haftalık 1500-1700 küsür oylama ile zirvedeler baktım. senelik istatistiklerde gene ilk 3 içerisindeler. yani elemanların sabahtan akşama kadar kişiler fark etmeksizin herkesi ruh hastası gibi negatif oyladıkları bariz. bu arkadaşlar bdv açıyorlar durumu bildirmek için. verilen cevap "herhangi bir usulsüzlüğe rastlamadık" şeklinde. üstüne de şaka gibi "zaten otomatik sistem var sürekli eksi oy verirsen sistem çaylak yapar" diyorlar. yahu yalandan da olsa bir baksalar profillere körlere göstersen körlerin görebilecekleri ve bu kadar ortada olan durumu çözecekler ama yok.

  sonra buradaki yazar arkadaşlar diyorlar ki neden online sayısı 400 ü geçmiyor. böyle başı boş bırakılan bir yerde 400 kişi olabiliyorsak bu bizim başarımızdır. bırak fazlasını..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  geri kalan günlerde de sözlüğe bilgi içerikli entryler girmek için çeşitli araştırmalar yaparlar.
  3 ... elmas bogazici
 7. 7.
  Bazen bdv'ye 1 ay bakmıyorlar. 3 gün bile geldiklerini sanmıyorım.
  ... niluna
 8. 8.
  (bkz: uludağ sözlük yetkililerinden zall a açık çağrı)

  bu başlıktan yönetici ve moderasyon tayfasıyla ilgili yeterli bilgiyi alabilirsiniz. 2 ay falan geçti üstünden ama 2 yüzyıl da geçse değişen bir şey olmayacağından tazeliğini ilk günkü gibi korumaktadır.
  3 ... intensivecare