bugün

ben kitap okumam insan okurum.
sıfır.

herkes gizli işsiz galiba. benim çalışma tempomda kitap okumak çok mümkün olmuyor. sürekli seyahat, fiziksel yorgunluk sebebiyle direkt çökme, mental yorgunluğu alkol ve uyuşturucu takviyesiyle hafifletme derken kitaba zaman kalmıyor.

arada şiir okurum bir de ibret almak için sözlük okuyorum işte.

kitap okusa da okumasa da zavallı kalmaya muhtaç tarafınıza bakarak ibret alıyorum.
bir ayda tek kitap.
Türüne göre değişkenlik gösteriyor. Roman tarzında olursa 1/2 olabilir fakat bilimsel, tarihsel vb. olursa anlayarak okumak gerektiği için ayda 3-4 oluyor.
o haftaya kitap okuyacak vakit, kitap alacak para kalıyormu? kimse sormuyor amk.
sıfır.

okuyabilecek bir şey bulamıyorum.

daha çok artık izliyorum. özellikle belgesel.

gerçekten okuyacak, ilgi çeken hiçbir yazar yok.

dönüp dolaşıp pessoa, cioran, bukowski, celine, baudrillard, sartre okuyorum.
35 kitap. Bu aralar modum düşük günde en fazla 5 kitap.
1/4 kitap. çocukluğumdan beri kitap okuma alışkanlığı edinemedim. geçen yıl e-kitap okumaya başladım ancak çok göz yoruyor.
2 aydır her ay 1 kitap alıp okuyorum.
Günde 500 sayfa okuyan gotuyle okuyordut net .
Ara ara Çarşıya çıkıp sahaflardan tanesi 5 liradan eski kitap denk getirirsem üç beş tane birden alırım. Atarım kenara. konusunu kafama göre seçtiklerim değişik tür kitaplardan. Okunması ise Ne zaman biter allah bilir.
Haftada 4 kitap, 500 sayfadan..
Boy ve kilonuzu öğrenebilir miyim?
Sıfır hareket sonucu grafiği merak ettim de.
Bitirmemekle beraber 8-10 tane.

Ondan ona atlıyorum. Kimisi bitiyor bir kaç haftada kimisi belki bir sene sonra.

Okuyorsunuz sorusunu bitiriyorsunuz olarak algılamamak gerek. Sayı sormuş sayı verdik.
2 kitap okuyorum. bu da iki gecemi kitaplara veriyorum demek oluyor. Her gün okuyan birisi olamadım zaten. Kitapları yarım bırakıp yarın okurum diyebilen birisi de olamadım. Elime aldıysam bitecek o kitap.
100 sayfa okusam başarı sayıyorum. Kitap nere gardaş?
işden fırsat bulamıyorumki eve gidince çatal ağzımada uyuyorum.
kitap haleti ruhiye, iş, güç, hayat izin verdikçe okunabilen bir şey olduğu için sayı verilmesi ilginçtir.
Hadi bu hafta 4 kitap okuduğuna inanıyorsunuz da
bu hafta okuduğu 4 kitabın herbirinin 500 er sayfa olmasına nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum
Reklam mk. Sitenin reklamını yapıyor. Kitabı sayfa sayısına göre mi seçmiş? 500 sayfaya denk gelen pek az kitap vardır piyasada. Hem asla okuyamaz yalan hayatta inanmam.. Bir insan haftada en az 2 bin sayfa anlayarak okuyabilse dahi olur. Salla salla gitsin. Nasreddin hocanın göle maya çalması gibi. Ya tutarsa
Bazen bir bazen 2. Gecen tutamadim kendimi ayni gun bitirdim. Murat mentes’e sardim su siralar. Tavsiye edilir.
Bugün 3. Kitabımı yarıladım.
- ne tür bir kitap istiyorsunuz?

-okumalık.