1. 1.
    Balık yemenin faydasını herkes bilir. 13567 günlük ömrümde bok atılmayan yiyecek kalmadı. Bi ara brokoli için bile çok zararlı, aman yemeyin diyordu sağlıkçılar.

Ama balık hiç değişmez. Arada suların kirliliği, radyasyon tehlikesi gibi sebeplerle tahtından düşer gibi olur gene de birinciliği kaptırmaz. Unutkanlığa, hâlsizliğe, kansızlığa her şeye iyi gelir. Tüm doktorlar haftada en az iki gün balık tüketimini tavsiye eder.

Buna uyan insanlara hayranım. Benim balık kültürüm hiç yok, sevmem. sırf sağlıklı beslenmek adına düzenli balık tüketmek marifet kesinlikle.
    18 -3 ... 11 haziran
  2. 2.
    beslenme olayında önemli bir güzel alışkanlık edinmiştir.
    5 -1 ... usualsuspects
  3. 3.
    Hazır ton balığı yiyorsa bol miktarda civa yiyen insandır. Dardanel yiyip ben balık yiyorum ve sağlıklı besleniyorum demeyin.
    2 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  4. 4.
    Geçen yıla göre bu sene balık bolluğu yaşadığımız ülkemizde en doğrusunu yapan kişidir.
    2 ... probiotic
  5. 5.
    Balık aşkı bir başka aşktır, özletir kendini, uzun ayrılıklara dayanamazsın, damağın ister, kokusu tüter burnunda, belki iki değil ama haftada bir mutlaka bir buluşma ayarlayıp, hasret giderir o balıksever kişisi.

Balığı tanır, hangi ayda hangi balık yenir, en yağlandığı dönem hangi dönemdir, tavası mı, ızgarası mı, buğulaması mı makbüldür bilir.

Herşeyini bilir işte...
    Çünkü sever.
    2 ... zeytinyagli dolma kalem
  6. 6.
    omega 3 alımına önem veriyor olsa gerektir.
    2 ... nardaninciler
  7. 7.
    haftanın her günü oltasını denize sallandıran bir insanın alışkanlığıdır.

çok da lezzetli balıklar vuruyor ayrıca.
    1 ... torunusamil
  8. 8.
    ben ayda bir veya iki, oda rakı balık roka üçlemesi * ))))
    -2 ... hayta38
  9. 9.
    haftada iki kere balık yemek yaklaşık dünya ortalamasıdır. Üç tarafı denizlerle çevrili vatanımızda bu oran, haftada bir bile değildir.
    ... enoh
  10. 10.
    benim. niyeyse hala sağlıklı değilim.
    1 ... arasirabazen