bugün

Yiyemiyos ki.
Günde 3 öğün et gömen beni derin düşüncelere gark ettirmiştir.
habertürk'ün bazen isveç merkezli bir kanal falan olduğunu düşünüyorum. bazı programlarının biraz bizim sorunlarımıza ışık tutması lazım. şu plaza dünyasından biraz uzaklaşmalılar.
Esas zararlı olan who araştırmalarında da belirtildiği gibi işlenmiş ürünler. Yani sosis, salam vesaire. Yoksa antrikot alıp yemekle, kaburgayı mangala atmakla zarar oluşmuyor. Kaç kez bu mesele ortaya atıldı, kaç kez çözüme kavuştu. Daha geçen yıla kadar yumurta da zararlıydı.
Hah, işte onemli olan da bu. Yumurta neden zararlıydı? Neden şimdi faydalı olmaya başladı? iki sene içinde 50 kez yarar/zarar oranı değişmiş olamaz değil mi?
Neyse uzatmayalım, Etin zararlı olduğu meselesi tıpkı yumurtada olduğu gibi insanları o tüketim maddesinden, yiyecekten uzaklaştırmaktır. Hani halkın cayır cayır et yemesinden değil "zaten yiyemiyorlar, bari zararlı diyelim de uyutalım malları. isyan etmesinler." minvalinde yapılan bir söylem.
Gaz alma da diyebiliriz.

Uyumaya devam.
He et zararlı diye yemiyor zaten bu halk. He.
Biri şu adamlara etin kilosunu söylesin. Millet ayda bir et yiyebiliyor ancak. Haftada bir 500gr ne demek? Fakir bir ülkeyiz ulan işte.
arladaşlar et ne bilen var mı ?
bulsak günde 5 kilo yeriz. etin kilosu kaç para haberin var mı denyo?
Türkiye'de otomatikman uygulanan tavsiyedir. Bir kilo eti 40 TL kabul etsek, bir aileyi de dört kişi kabul etsek, herkes yarım kilo et tüketse haftada iki kilo, ayda Sekiz kilo yapar.

1 kilo et 40 tl. ( Bölgeler arasında fark olabilir.)
Dört kişilik aile haftada yarım kilodan ayda 8 kilo.
Ayda 8 kilo x kilosu 40 liradan= 320 lira yapar.

Ülkenin çoğunun yaşam standartlarının altında yaşadığı bir ortamda zaten mümkün değildir.
Sikerim şimdi o uzmanlari. Et yemeden gün mü geçer lan?
Alo fatih etin fiyatı uçtu. Kötüleyin canım.
Hhihih Tmm.
Bu haberi görünce canım şöyle bol kekikli bir biftek antrikot pirzola filan istedi.
Elime geçerse söz tüketmeyeceğim. *
afedersiniz de sikicem o uzmanları bak. sıkıldıkça yeni uyarı yapıyorlar.
milletvekilleri şişt bu öneriyi size söylüyorlar, meclis lokantasında her gün götürüyorsunuz oğlum komedi ücretlerle etli yemekleri. *

(bkz: tbmm lokantası)
güncel Önemli Başlıklar