bugün

hafta sonu tatili bizim kültürümüzde yok. bizim kültürümüzde en fazla bayram tatili var. hafta sonu tatili avrupalı icadıdır, bizim kültürümüzü yozlaştırmak için sonradan eklenmiştir. avrupalı bize hafta sonu tatilini dayatıyor ki çalışmayalım ülkemiz gelişmesin. bakın şu günde 5 saat çalışılan isviçre nin haline görün. ortada küçücük bir ülke olarak kalmışlar. günde 12 saat çalışılan şu güzel ülkemizi almanya hollanda nasıl kıskanıyor nasıl çekemiyorlar.

bakın bizim atalarımız büyük oyunu görelim kardeşlerim. önemli olan bakmak değil görmek. mühim olan kalp gözünüz açık olsun. atalarımız nasıl tatil yapmışsa biz de öyle tatil yapmalıyız. fatih sultan mehmet siz hafta sonu tatili yapın diye konstantinapol u almadı. bu cehape zihniyetine izin vermeyelim.
kıdem tazminatı yok, hafta sonu tatili yok, her ay kesilen bir dünya sgk primine rağmen devlet hastanesinde muayene ücreti ayrı, eczaneden ilaç katkı payına ilave sorma ver parası ayrı; yakında insan yerine hiç yıpranmayan transformers modunda sayılıp ona göre muamele göreceğiz galiba.