bugün

zaman zaman duvarlara haykırılan isyan kokan eylem.
bi yarım kayıp da ben alayım öyleyse dediğim, son birbuçuk senenin kaybını talep etmekten daha büyük bir kayıptır.
(bkz: sevgilisinden ayrılan insan modeli)
yıllarca benim de keşke kaybetsem dediğim, sonra bir kaza sonucu bir süre benim de kaybettiğim, sonucunda da çok eğlendiğim durum...
beyne verilecek düşük miktarda elektrik ile sağlanabilecek durum.
ama asla garantisi yok öledebilirsiniz...
(bkz: format)
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind) bu filmi izleyince hangi durumlarda hafıza kaybı yaşamak isteyeceginizi anlarsınız.
muhattabı olmayan bir taleptir.
Pişmanlık durumunda maksimum seviyeye ulasır.
geçmişin kötü anıları,hataları, pişmanlıkları ve aşk acılarını silmenin tek yolu.
bazen insanların çok istedigi keşke olsa öyle birşey dedigi olay.
hasta: iyi günler ben son 1 yılımı unutmak istiyorum daha doğrusu sadece eski sevgilimle yaşadığım anılarımı unutmak istiyorum acaba lokal olarak uygulayabileceğiniz bi yöntem varmı mümkün mü bu?
doktor: elbette mümkün şu gördüğünüz makina çok değil yanlızca 1 saat içinde size unutmak istediğiniz herşeyi unutturabilir şu düğmeye basmamız yeterli. çok güvenlidir merak etmeyin
hasta: peki kabul ediyorum ama fazla sürmeyecek dimi
doktor: bu tip vakkalar için 1 saat maksimum o da hatta belki daha az 5 dakikada sonuç aldıklarımız da oldu tabi. zaman dolduğunda düğme otomatik olarak atıyor ok
hasta: ok başlayalım
-...
-...
doktor: 1 saati geçti hala atmadı düğme hay allah
doktor: nerdeyse iki saat oldu bi aksilik olmasın
asistan: makina sağlam abi bişey yok
doktor: saatlerdir orda
asistan: abi müşteriler bekliyo ya
doktor: daha önce böylesini görmemiştim
asistan: ben be abi yazık demekki çok seviyodu kadıncaz
(derken düğme atar)
doktor: oh be nihayet
asistan: iyimisiniz
hasta: çok iyim teşekürler
asistan: unuttunuz inşallah
hasta: neyi
doktor: eski sevgilinizi
hasta: benim hiç sevgilim olmadıki
doktor: başardık yani
doktor: peki efendim geçmiş olsun tekrar. yine bekleriz efendim
(hastayı dışarıda bekleyen depresyon)
-vah vah pekte genç
-ne uzun sürdü demekki çok seviyodu yazık
-nasıl oldu anlatsana
-ya kızım hastamısın sen niye herşeyi kafana takıyosun ki bak yazık değilmi gençliğine 1 değil 2 değil 4 saat ya yapma bunu lütfen yapma bunu kendine

kadın eski sevgilisiyle yaşadığı anıları unutmuştur ama kimse onun saatlerce makinada kaldığını unutamaz ve ona da unutturmaz hatta televizyon ve gastelere haber olur herkes ona acır ve kampanyalar başlatır.
(bkz: lethe)