bugün

https://youtu.be/AqlSBwfslVA
senelerden 2005, 18 yaşındayım. o zamanlar megadeth gelmiş rock istanbul 2005 kapsamında, çok hızlıyız. "nee türkçe ağlak rock mı??" modundayız. taksimde ucuz çay içerken bazen arka planda çalardı kulak asmazdım bile, melodilerini farketmezdim...

sene 2014 oldu, albüm 1 haftadır loopta çalıyor laptopta. her detayını ezberlemek, her duyguyu işlemek istiyorum kulağıma, beynime...

people can change... everybody can change...
vega'nın en iyi ve en rağbet edilen albümüdür. içinde elimde değil adlı parça vardır ki pek severim.

--spoiler--
düşerken son bir kez yalana, benimsin benim
yalansan yalanı severim, elimde değil.
--spoiler--
vega'nın nirvana yaptığı albümdür kanımca. sonra deniz özbey ile tuğrul abimiz çocuk yaptılar, bitti gitti vega. hala konserler veriyorlar arada ama yeterli değil.
şuh bir şarkı.
parçanın "bu aşkı ardından az az unutmamız gerekir." kısmı kalabalığın ortasındaki yalnızlık gibi gelir bana hep. çok hüzünlüdür.
yormayan ve rahatsız etmeyen müziktir. kitap okurken yada herhangi bir çalışma içerisinde ruhu canlı tutar.
sözleri ve melodileri ülkeyi yaşanılır kılan sebeplerdendir. başından sonuna kadar, kesintisiz ve muazzam bir bütündür. bulmak için çok uğraştığınız o ticari kaygıyı hiç bir karesinde bulamazsınız. müzik yapmak isteyen ve müzik yapan ellerden çıkan, bir kitap, bir film, bir fotoğraf karesidir... o an hissettiğiniz her şeydir. işte bu müziktir.
(dinleyiniz: uçları kırık)
türkiye'deki en iyi müzik bloglarından hatta bloglardan birisidir. mehmet tez kişisi yazmaktadır.

(bkz: http://www.hafifmuzik.org/)
bütün şarkıları güzel olan, gerek melodiler, gerek düzenleme gerekse vokal açısından son derece başarılı, ayrıca her şarkıyla, her geçişle duyguları da hareketlendiren ağır, komple bir albüm. Kendi tarzında türkiye'de çıkmış en iyi albüm diyebilirim rahatlıkla.
Muhteşem sözleri olan şarkı. Değişik yerlere gitmenize sebebiyet verir.

(bkz: bu aşkı ardından az az unutmamız gerekir)
vega'nın garip hisler barındıran şarkısı.
hafif bir içkiyle birlikte zevkle hafif müzik dinleyelim mi bu akşam diyerek eşlik edilesi bir şarkı. albümün ankara'dan sonraki en güzel şarkısı bana kalırsa.
ecnebilerin 'easy listening' diye tabir ettikleri türe de dahil edilebilir bir müzik türü; zira, medyanın popüler müzik diye dayattığı, daha 'hafif' tabirle, 'kafa şişiren' 'poplamış' gürültülerden dinginliği ve 'kişiyi alıp geçmiş(in)e götürmesi' yönüyle ziyadesi ile 'ayrıksıdır'...
ayrıca bir seferinde* deniz özbey bu şarkıyı söylerken, aranağme esnasında şöyle demişti:
'yok yok.. zor olsun güzel olsun; zor olsun tadı olsun!'
deniz özbey'in çıldırtan sözleriyle hayat bulmuş bir vega şarkısı daha. yok şarkı çok güzel, tapıyorum ama gerçekçi değil!
neden bende olmuyor deniz abla? o kadar dinledim bu şarkıyı hiç de kolay olmadı! hep zor hep zor. *
albüme ismini veren gayet güzel ve dinlenebilir olan vega parçası.
"hafif müzik dinleyelim mi bu akşam
ki yarın hafif meşrep olalım
ki yarın kolay olsun..."
vega nin vasat albumu.
avruoada pop müzigin ismi.
veganın diger albümlerine göre daha sert olan son albümü
aynı isimli albümün * 8. parçası

hafif müzik dinleyelim mi bu akşam
ki yarın hafif meşrep olalım
ki yarın kolay olsun
hadi kutla ve bırak
hadi kutla ve bitir