1. 1.
  ben bu filmi nedense hep çok sevdim.hatta aşırı melankoliliğim küçük yaşlarda bu filmi fazlaca izlememden kaynaklandığı içinde filmi el üstünde tutarım.çok özelliği var mı derseniz, yok.sinemaya yeni bir boyut mu kazandırdı derseniz hayır.ahmet özhan oyunculuğyla göz doldurmuştur da sibel turnagöl burdaki rolüyle ödül mü almıştır ,ona da hayır.ama içinde aşk vardır.aşk halleri vardır.bundan güzeldir,kıymetlidir.
  ... alpertunga
 2. 2.
  ahmet özhan, sümer tilmaç, haluk kurtoğlu ve sibel turnagöl'ün başrollerde olduğu 1987 yapımı izlenmesi gereken bir film. bir aralar trt özellikle her ramazan ayında 3 böümlük dizi konseptinde yayınlardı.

  filmin konusu 19. yy'da osmanlı döneminde istanbul'da geçmektedir. paşa kızına aşık olan dini bilgisi kuvvetli iyi bir tasavvuf müzisyeni olan hafız yusuf efendi( ahmet özhan) ve konakta geçen entrikalar.
  ... berkedede
 3. 3.
  çalıkuşu dizisinde de ferideye aşık müzik öğretmenidir.
  ölmeden önce son kez dünya gözüyle ferideyi görmek ister içten içe...hafız yusuf efendinin kızkardeşi bunu bildiğinden feride'den son bir defa abisini görmesini ister..feride abinize umut verecek hiç bir şey yapmadım..ben de yaralı bir zavallıyım der yusuf efendinin ablasına.sonra feride oturur piyanonun başına ve çalmaya başlar..hafız yusuf efendi son kez ferideye bakarak göçer gider bu dünyadan.
  ... addict of passion
 4. 4.
  ahmet özhan ile sibel turnagöl'ün başrollerini paylaştığı mevzusu alabildiğine klasik ama izlemesi keyifli film.

  film biterken özhan'ın seslendirdiği suz-i dil bir şarkı vardır ki bulunamamak gibi bir özelliği haizdir. ara tara tek çıkan odtü korosunun kötü bir icrası olmaktadır. yazıktır günahtır, internet ne işe yaramaktadır?

  gül olsam sızsam imbiklerinden
  yaş olsam aksam kirpiklerinden

  şarkı bu minvaldedir. bulan insan ne şanslıdır, bulan insan ne güzeldir...
  ... gladier