1. 1.
    müslüman değildir. bir müslüman, kur'an-ı kerim'e inaniyor ise, hadislere de inanmalidir. ben hadisleri reddediyorum demek, din içinde din kurmak, dini bölmek demektir.
    3 -3 ... dr akilci ateist
  2. 2.
    Caner taslaman'dır.
    1 -1 ... rosadolujoee
  3. 3.
    hiç şeyhinin kucagına oturup masal dinlememiştir.
    -2 ... dergah sovalyeleri
  4. 4.
    Deizm yoluna giden bir basamağı atlamıştır. Yakın zamanda kuran a da inanmayacaktır.
    1 -1 ... benimhalaumudumvar
  5. 4.
    hadisi sheriff kertenkele öldürmek 100 sevap point diyor. inanma tabi inanan salaktır.
    4 -1 ... hastavilla
  6. 5.
    (bkz: ben)
    -1 ... kralzeus
  7. 6.
    Cahildir.
    -1 ... kurmay albay
  8. 7.
    müslüman değildir. kur'an'da hadislere imanla ilgili bir çok ayet gösterebilirim. ama siz kur'an'a inanırım ve hadislere inanmam diyorsanız kendinizle çelişiyorsunuz; ve müslüman olduğunuzu söylüyorsanız, ben de derim ki siz kur'an'a tam manasıyla iman etmemişsiniz. ve bunu bilinçli yapıyorsanız yani bu ayetleri bile bile sırf islam düşmanlığı için bunu yapıyorsanız münafıksınız. nifak sokmak için uğraşmaktasınız ve elbet bir gün helak olacaksınız. allah belanızı verecek.

“resûlullah, nefsinin arzû ve istekleri doğrultusunda konuşmaz. onun söyledikleri kendisine vahyedilenlerden başka bir şey değildir.” necm sûresi (53), 3-4

“de ki: eğer allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki, allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.” âl-i imrân sûresi (3), 31

“peygamber size ne verirse onu alın, neyi yasaklarsa ondan da sakının.” haşr sûresi (59), 7

“de ki: allah’a ve peygamber’e itaat edin, eğer dönerlerse muhakkak ki, allah kâfirleri sevmez” [âli imrân sûresi (3), 32].

“hayır, rabbine yemin olsun ki, onlar aralarında çıkan anlaşmazlıklarda seni hakem yapıp, sonra da senin verdiğin hükme karşı içlerinde bir burukluk duymadan tam anlamıyla teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar.” nisâ sûresi (4), 65

“allah resûlü’nün emrine aykırı davrananlar, kendilerine bir belânın çarpmasından, yahut acı bir azabın uğramasından sakınsınlar.” nûr sûresi (24), 63

“eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz, allah’a ve âhiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu allah’a ve resûlüne götürün.”  nisâ sûresi (4), 59

“kim resûle itaat ederse, allah’a itaat etmiş olur.” nisâ sûresi (4), 80

“şüphesiz ki sen doğru yola, allah’ın yoluna götürüyorsun.” şûrâ sûresi (42), 52-53
    -2 ... kazangap
  9. 8.
    O dünemde de günümüzdeki siyasetçiler gibi sırf cikar amacli gir­dikleri toplumların kendilerine yönelmelerini sağla­mak maksadıyla, özellikle ken­dilerini dinletebilmek için hadisler uydurmuşlardır. Bilgisiz halk kesimi de bu gi­bilerin etrafında toplanıp onların bu uydurmalarını can kulağıyla dinlemeye başlayınca onlar da bundan yararlanarak çıkar sağlamak adına böyle bir yola baş­vurmuşlardır.
    1 -1 ... dicle emel