1. 1.
    Haklı müslümandır.degismeyen tek şey degisimdir.
    3 -6 ... xamr
  2. 2.
    hadisleri toplayan adamların peygamber döneminde yaşadığını sanan malların garipsediği müslüman.
    "yaz bu güzel oldu" sahnesinden bile daha komik durum.

peygamberden 300 sene sonra yaşa. 600.000 hadis topla. 592.603 tanesini çöpe at.
    7.397 hadisi kitabına al. sonra bu hadisleri müslümanlara yay.

haha

hadisçi kafası örnek
    cübbeli ahmet hoca
    11 -8 ... jimmy tudeski
  3. 3.
    Allah'ın Kitabının yanına Kitap koyup Buna ''PEygamberin Sözüdür'' diyen gelenekçi, arapçı tayfanın anlamayacağı gerçektir.

Peygamber bu Dinin Ortağı değildir yobaz önce bunu öğren.
    5 -1 ... izmir ne taraf
  4. 4.
    aklı sıra hadisleri atıp dini aklayacak insandır. senin dinin bu, yıllarca da böyle yönetildi, bugün şeriat gelse bu hadisleri gırla kaparlar. senin dinin bundan başka bir şey getirmez, o yüzden boşuna debelenip dinini aklamaya çalışma.
    bu çabanın ne kadar gereksiz olduğunu zamanla anlayacaksın, hadislerin içindeki o çağ dışı ve akıl yoksunluğunu gördüğün için iyi bir adım olarak görülebilir fakat bir etkin yok.
    ayrıca burada recm yok diyen kuran müslümanları şeriat gelince ilk kadın taşlamak için sıraya girer ben öyle diyeyim yani.
    2 -11 ... crux ansata
  5. 5.
    inanmıyorum çünkü hadis adı altında toplanan "şey"lerin peygamberle pek ilgileri yok, ilgisi olanların da ilk söylendiği zamanla pek ilgisi kalmamış kulaktan kulağa olmuş, pepygamber zamanında yazılmasına izin verilmemiş yani denmiş ki bunlar sonradan gelecek müslümanları ilgilendirmiyor onlara kuran'ı bırakıyorum.
    2 -1 ... tuckleberry
  6. 5.
    Haşa Allah ve Peygamberin Akıl edemediği Din tamamlamayı Ebu hureyre ve tayfası yapmıştır diye şirke girmeyen Müslümandır.

Allah'ın huzurunda (müslüman isen) Hesap zamanı '' Allah'ım senin kitabın eksikti bende Ebu hureyrenin duyduklarına iman ettim'' dersiniz. Birde üstüne Peygamberin getirdiği Kuran'a inandıkta peygamber sözüne mi inanmayacaktık dersiniz.
    -1 ... izmir ne taraf
  7. 6.
    Hadisleri kuranla saglamasini yapin dogru çikmaz ise atin çöpe durum bu.

Mesela mehdi hadisleri hepsi çöp müslümanlara israiliyat tan geçmis.
    Bizi uyutmak için nasil olsa mehdi gelecek bizi kurtaracak diye bekliyolar basimiza gelmeyen kalmiyor.
    1 ... karton toplayan cocuk
  8. 7.
    Cahildir. Allah şuur versin. Kuran hz peygambere vahyolundu. Kuranı bildirdiğine iman ediyorsun hadislerine niye iman etmiyorsun ki?
    Ben söyliyeyim nefsine yediremiyorsun da ondan. imanında zaafiyet var senin. Bugünün vatikan endeksli ilahiyat profu etiketli Hadis inkarcıları yarın öbürgün zaten bu kuranı da hz muhammed (s.a.s) yazdı değişmesi lazım dini güncelliyoruz dediklerinde apışıp kalırsın. Zaten yapmak istedikleri de tam olarak budur. Seküler layt bir din istiyorlar. islamı parça parça yıkmak istiyorlar. Nefretlerini kinlerini düşmanlıklarını hınçlarını gizliyorlar. Bizim bazı satılık ilahiyatçılar bunlara önayak oluyor. Bazı müslümanlarda bu zındıkların bu dinsizlerin fikirlerini hak bayram zannedip alıp kabul ediyor benimsiyor ve yayıyorlar. Şuursuzlar çünkü. Akıl edemiyor fikir yürütemiyorlar. Kuran sünnet ictihad kıyas icma Kelam hadis tefsir fıkıh akaid itikad v.b. ilimlerden haberleri bile yok. 3 tane hadis kitabı okumamışlardır bunların pek çoğu. Din, alimlerin işi. Bilmiyorsanız susun karışmayın. Kim bilgisi olmadığı halde allahın dini hakkında hüküm vermeye kalkarsa, mahşer günü allahın yedi kudretinden yakasını kurtaramaz. Aklınızı başınıza toplayın.
    2 -5 ... gazeloglu
  9. 8.
    utanmadan ayete iman ediyosun hadise niye etmiyosun diyecek kadar hipnoz altında adamlar.

vah vah.
    -1 ... jimmy tudeski
  10. 9.
    (#37287295)
    şu entryde aylar öncesinde hadis konusuyla ilgili ayrıntılı bir yazı yazmıştım isteyen bakabilir.
    2 ... yazar x