1. 1.
  peygamberin vefatından 230 küsur yıl sonra, peygambere isnat edilen sözler derlenip yazıya geçirilmeye başlandı. hepimizin bildiği gibi buhari'nin, tirmizi'nin vb hadisçilerin derlediği bu kitaplara hadis kitabı deniyor.

  günümüzde bazı insanlar dinde tek kaynak olarak sadece Kur'an'ı benimseyip, hadis kitaplarını ise içlerinde akla, mantığa ve kur'an'a aykırı birçok saçmalık ve çelişki barındırdıkları sebebiyle peygambere ve allah'a atılmış iftiralar olarak nitelendiriyorlar.

  bazı insanlar da "kim ve neden böyle bir şey uydursun ki" gibi bir motivasyona tutunarak; hadis kitaplarında yer alan sözlerin gerçekten peygambere ait olduğunu ve peygamber için yapılan tanıklıkların da doğru olduğunu iddia ediyorlar.

  bu iki grup; bu konuda karşı karşıya gelip tartışmaya başladıklarında, ikinci grup çok geçmeden şu argümanı ileri sürüyor: "hadisler olmadan namaz kılınamaz!"

  peki bu argüman gerçekten doğru mudur? gerçekten hadisler olmadan namaz kılamaz mıyız? namaz için hadis kitaplarına mı mahkumuz? hadis kitapları bize namaz kılmayı öğretirler mi?

  hayır!

  youtube'da dini içerikli videolar hazırlayan gürkan engin adlı kanal, "hadisler olmadan namaz kılınamaz" argümanını incelediği bir video serisine başladı. bu seri, bu argümanın yanlış olduğunu ve hadislere bakılarak asla namaz kılınamayacağını göstermeyi amaçlıyor.

  serinin ilk videosu: https://youtu.be/ZUzRiYi5LtE
  1 -4 ... lunarliftoff
 2. 2.
  boş yapma be kardeşim.
  1 -1 ... bittimiacaba
 3. 3.
  https://www.youtube.com/watch?v=12G-m2FGcBI+
  ... lunarliftoff