bugün

içimden zorlasa sıçacak dediğim performanstır.
izlediğim ve dinlediğim kadarıyla gayet farklı bir tat katmıştır. Tonlama hatası yoktur, sen o kalitede bir sanatçıdan dümdüz okumasını bekleyemezsin.
(bkz: istiklal marşı rezaleti)
şarkı mı söylemiştir marş mı söylemiştir anlayamadığım şarkıcı kişisi. evet efendim büyük hadise oluşturmuştur.
yetkililere sorulmalıdır. zaten aksanı bozuk olan birine, ne diye milli marşımızı okutuyorsunuz, hangi akla hizmet anlayamadım. yetkililerin de anladığını sanmıyorum. zira apaçık ortada.
tanım yapamıycam kusura bakma moderasyon. sadece şunu söylemek istiyorum hadiseyi istiklal marşını okuduğu için yadırgayanlara... siz istiyorsunuz ki biz koyun olalım hep aynı çoban gütsün sürüyü. tabulaşmayalım tabulaştırmayalım nolur... yeniliğe bu kadar kapalı bir millet oldukça hiçbir şey değişmez bu düzende. konu nerden nereye geldi. demek istediğim şu ki bırak ezberlediğin sesleri de, kuralları da, dogmatik buyrukları da kendine kulak ver bakalım özdeki sen ne diyor?
mehmet akif ersoy'a yapılmış bir ayıptır. sözkonusu olan hadise'nin sesi yorumu falan değildir. ama bu kadın helal, celal kelimelerini ince telaffuz edemiyor ve marşın kelimeler arasındaki ahengi kalmıyor. şiirlerde söz konusu olan bir iç ahenk, ses uyumu vardır ve istiklal marşı da bunun en güzel örneklerindendir. kaba bir şekilde helal, celal diye okursan olmaz, olamaz arkadaşım.