bugün

maide 3. ... bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım.
kâria.10-o uçurumun ne olduğunu sen nereden bileceksin?
hadis yorumsa yorumlamak yalnış değil midir bu sureye ve benzeri bir çok sureye göre.
(bkz: başlık sıçmak)
son bilgilere göre bu hadisleri sadece okumak. bir isanın devamlı okuması eylemi ile yaşamının yetmeyeceği öngörüsüdür.

(bkz: hepsini okumaya çalıştım ömrüm yetmedi)
islamı katleden zırvalıktır. her gün bir yenisi eklenir bu zırvalıklara ve allah halimizi görüp acır her seferinde. neden tek kaynak insana yetmemektedir? neden israiloğulları gibi doyumsuzuz? neden allah'a yüz çevirip alim diye sahtekarlara sarıldık? neden?

ve elçi diyecek ki: rabbim benim kavmim bu kuran'ı terketti. 25/30
bilmiyorsan yargılama, yargılamak istiyorsan önce bir bilenden sor soruştur ki komik duruma düşme diye düşündüren başlık zırvası.

(bkz: nasıl dikkat çekebilirim)
''olay veya delil zırvalığı'' manasına gelen fakat içimden bir türlü dine dayandırmak istemdiğim mideler bulandırtıcısı olay, şey, akıbe ve mesele.
hadise zırvalık diyenlerin zırvasıdır.
Peygamber sözüne zırva diyen bir insanı kuran da reddeder.Kuran elbette ilk kaynaktır asıl kaynaktır.peygamberimizin sözleri tefsirdir diyebiliriz.peygamber olmadan kuranı anlamayazsınız.peygamber ayaklı kurandır.kuran ise müslümanın kitaplaşmış şeklidir.
yani öyle bir makine düşün ki bir ucundan peygamberi koyarsanız diğer taraftan kuran çıkıyor.kuranı koyduğunuzda peygamber çıkıyor.öyle bir şey
peygamber sözüne zırva demek müslümanın diyeceği söz değildir.
(bkz: zırva yorumlar)

insanlar az bildiğini bilmez, çok şeylere yorum yapar.

ona buna ateist damgası vurup aklınca geyik çevirmeye kalkmadan önce inandığı kaynaklar ne kadar güvenilir bir bakıp sorgulaması gerekir. bir gün sarıldığına bir gün "yalan" denilen şeydir "hadis". önce bilip okumak sonra yorum kasmak gerekir...

hadi bakalım...
''Ey ehli kitap! Size Rasulumuz geldi. Kitaptan gizlemekte olduğunuz şeylerin bir çoğunu size açıklıyor, bir çoğunu da affediyor.Muhakkak size Allah'tan bir nur ve apaçık bir kitap geldi. Onunla Allah, kendi rızasına uyanları selamet yollarına eriştirir ve izniyle onları, karanlıktan ayrdınlığa çıkarıp dosdoğru bir yola ulaştırır. (maide 15-16)

Tevfik Allah'tandır.