bugün

deve sidiğiyle kafayı bulmuş din tüccarı beyanı.
Hadislerin şahsımca bir doğruluğu yoktur. Bazısı doğru olabilir ama bazısı değiştirilmiş ve çarpıtılmıştır. Bu nedenle incil'den farkı yoktur. Esas olan kuran ve mantıktır.
Yahudi ve Hristiyanlar niye tehlikeli olsun ki şuan Suriyeliler daha tehlikeli bence.
Bu cübbeli ölünce kime hesap vereceğini düşünüyor acaba? Kesinlikle aynı Allah'a ve aynı kitaba iman etmiyoruz.
Hangi ayette geçiyor acaba bu kıvırtma.
Bu cübbeli ölünce kime hesap vereceğini düşünüyor acaba? Kesinlikle aynı Allah'a ve aynı kitaba iman etmiyoruz.
Hangi ayette geçiyor acaba bu kıvırtma.
Çünkü hadisler bunları besleyen ve zengin yapan şeydir. Den kalk allahın ayetlerini sözde hadisler e göre çevir. Sonrada allah bunu söylemek istedi de.

Şüphesiz o yaşadığın zenginliğin bedeli bir gün çıkar.

Allah yerine peygamber diyerek kendi ceplerine para dolduran insanlar.
Adam ekmeğini hadislerden yiyiyor tabi ki bunu söyleyecek. Yaslamışlar sırtlarını hadislere bir kere, saltanatları bitsin isterler mi?
dinin en tehlikelileri cübbeli ve benzeri kıllı zebanilerdir.
ilahiyatçılar demiş, beni kapsayan birşey yok, problem de yok o zaman.
Hadis ilmi denilen bir ilim var... Hadisleri her açıdan inceler, ravilerine, ne zaman hangi olay üzerine söylediklerine yoğunlaşır, yorumlar.

Bir kere Hadis kesinlikle Kur'an-ı Kerim'le çelişmez.
Ravisi, yani nakleden kişisi zayıf ve güvenilmez olan hadisler zayıf kabul edilir. Akıl sır ermez sözlerin hadis diye ortaya atıldığı da çok olmuştur, hatta Hz. Muhammed bu şekilde söz söyleyenleri sert şekilde uyarmıştır. Bu uyarı bile tek başına güvenilmez hadisler olduğunun kanıtıdır.

Cübbeli burada hadis adı altında ne kadar söz varsa hepsini kabul edin aksi taktirde bizim ne mal olduğumuz ortaya çıkar demek istiyor.
Peygamberin sözü olsa zaten kimse inkar etmez. Peygamber Kur'an'a aykırı söz söylemez. Söylediği iddia ediliyorsa o peygamberin sözü değildir.
Hadislere tam olarak güven duyulmamaliki hiçbir zamanda her hadise guvenilmemiştir. hatta hadislerin güvenilirliği için hadis nakleden insanları, dönemin şartlarına göre belirli ölçütlere tabi tutmuşlardır .
Bu da demek oluyorki zamaninda hadis diye bir sürü gercek dışı olay yutturulmaya çalisilmis.
görsel
görsel
Söz kime ait? Bu da bir hadisse bu da uydurmadır. Kur'anı değiştiremeyenler uydurma hadisler uydurdu. Kur'an dışında hiç bir kafa itibar etmeyin.
Kur'an'da bulamadigini, hadis uydurarak meşru kılmaya calisanlar, allah'a ve elçisine iftira atanlar, yarın ahiretteki hallerini bir düşünsün. Hadisin sahih mi, değil mi kritigini yapacak tek mecra kur'an'dir. Eğer hadis kur'an'la ortusuyorsa sahihtir, ortusmuyorsa kim aktarmış olursa olsun hikayedir.
Kur'an ı kerim ne yapacağının hadis nasıl yapacağının bildiricisidir. Birini inkar eden müslüman saymasın kendini..
21.yüzyılda tartıştıkları konulara bak amk. Yazık kafanıza çomarlar.