1. 1.
  türk ailelerinde genellikle nine ve dedelerin erkek torunlarıyla gururlanmalarını sağlayan cümledir.kalabalık bir anda söylenir ve torunun erkek olduğu ispatlanır.

  artık öyle bir hal alır ki çocuk göster bakalım demeden herkese açar.

  acaba bu yüzden mi bu kadar sapık var,diye düşündüren cümle
  1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  sosyolojik bir olgudur turk erkeginin bu sozu. soyle ki ;

  beyefendi karısını hamile bırakmakla kalmamıs bir de erkek evlat sahibi olmustur, bu durumda yapılacak sey nedir, elbette ovunmek, evin reisi misafirlerin onunde oglunu cagırır ve kasıla kasıla hadi bakalım goster oglum pipini der. cocuk ya utanır, ya da egonun zirvesini yasar sonuc itibari ile sallandırır efendim, gosterir. hadise budur.
  ... kabaktadi
 3. 3.
  ben de o pipisini gösteren cocuklardandım. öyle ki eve misafir geldiğinde artık "göster oğlum pipini" denmesini beklemeden salona dalıp programıma başlardım. ta ki 23 mart 19xx gecesine kadar. o gece evimize dracula gelmişti. hanımıyla. ben içeri girip donumu indirince ikisi de öldü. çünkü annem pipimin ucuna dev bir nazarlık asmıştı yıllar önce. o akşam çok eğlendik, gül gül öldük. ama sonra babam bana anlattı ki böyle şeyler çok kötüymüş, bu gelenek artık ülkeden silinmeliymiş filan. bazen o günleri özlüyorum. ama biliyorum ki, nihayetinde insana yakışan, pipi yi papa yapmamaktır, kukuyu kaka yapmaktan mütevellit.
  3 ... vadideki zumbuk
 4. 4.
  tez: kadınlar gösteriş meraklısıdır.
  antitezyalandır efendim.nerde bir kız çocuğu gördünüz açmış bir tarafını müzede bir şey sergiler gibi sergilemekte.ama erkeklerin gösteriş meraklılığı göster amcana pipini'den başlar orta yaşlarda "sana benimkini gösterirsem.."esprileriyle devam eder,ilerleyen yaşlarda prostat olup "doktor bey benimkine bir bakar mısınız?"a kadar gider.e ondandır zaten havva üç yaprakla orasını burasını örterken ademin tekiyle idare etmesi.
  ... sew7
 5. 5.
  çocuğun özel bir yeteneği olması durumunda anne ve babanın bunu amcalara gösterme çabasıdır.
  ... 1isi
 6. 6.
  aslında çocuğun ileride ne olacağının göstergesidir bir nevi.bazıları küçükkken amcaya karne gösterir okur büyük adam olur;karneyi tercih etmeyenler ise bilimum gösterdikleri şeye göre meslek edinir.

  (bkz: manken)
  (bkz: oyuncu)
  (bkz: popstar) falan filan...
  ... etienne