1. 1.
  abner the baseball cizgifilminde beyzbolcuların sert vurus yapmak icin kullandıkları sadist replik.
  5 ... punk sai
 2. 2.
  aklımda yalnızca bu cümlenin kaldığı bir çizgi film yada onun gibi birşeydi.bir beyzbol topu idi kahramanımız,hadi "biberleyelim" denilip avuç içinde ovuşturulup fırlatılırdı...sonrası için hatırlayan varsa devam etsin lütfen.
  -1 ... ottomanuel
 3. 3.
  eskiden trt de yayınlanan bir beyzbol topunun başından geçenleri anlatan çizgifilmde ki unutulmaz replik. TRT bu çizgifilmi her iki program arasında, her boşlukta, her fırsatta gösterir, biz de her seferinde izlerdik. Bir müzeye kaldırılmış beyzbol topunun hatıralarını anlatıyordu. Bu top oradan oraya gidiyor, stadyumda oyuncular "haydi biraz biberleyelim çocuklar" diyerek topu atıp tutuyorlardı. En sonunda meşhur bir oyuncu buna bir tane geçirip stadyum dışına yolluyor, o tarihten sonra bizimki müzelik oluyordu. Filmin sonunda da kameraya kıçını dönüp meşhur oyuncunun imzasını gösterirdi. Bu "biberliyelim"i herhalde hatırlamayan yoktur, hepimizin beyninde yer etmiş efsanevi bir çizgi filmdi.
  3 ... verbascum
 4. 4.
  zamanında bir beyzbol topunun kısa yaşamını konu alan genellikler maçların aralarında verilen, sonrasinda yakari izlemek makbul çizgi film.
  tam olarak biraz biberleyelim cocuklar
  ... sengitbalikgelsin
 5. 5.
  (bkz: biraz biberleyelim)

  (bkz: kendi yonledirmeni kendin yap kampanyasi) ****
  ... shreddinger
 6. 6.
  Ortaokul dönemlerinde cumartesi günü sıcacık yataktan çıkmadan tuhaf bir mutluluk hali ile seyrettiğim çizgi filmi anımsatan replik. Artık o sıcacık yatak yok... Peki ne var? eşşeen şeyi var...
  4 ... kizilmaske
 7. 7.
  çizgi filmin sonunda o top en uzağa atılma rekorunu kırmış ve ipleri sokülmüş vaziyette müzede sırıtırdı. olay buydu. ama biz yıllarca biberlemedik mi biberledik!
  1 ... zaknafien
 8. 8.
  akşam da fena halde acısını çekelim.öff karnım agrıyo ama tuvalete gitmek istemiyorum
  ... gingerbeer
 9. 9.
  bomba bir çizgi film repliğidir.
  (bkz: hadi biraz biberleyelim)
  (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  ... usualsuspects
 10. 10.
  beyzbol toplarının hayat hikayelerini anlatan bir çizgi filmde geçen repliktir.
  1 ... ersin