1. 1.
  Yarışma editörlerinin kurnazlığıdır.

  Anlatalım.

  Hadi bilgi yarışması yüz binlerce kişinin anlık olarak katıldığı 12 sorudan oluşan, ödülü gerçek para olan canlı bir yarışmadır.

  Her yarışmada toplam ödül miktarı belirlenmekte ve 12 soruyu da doğru cevaplayan herkese bu toplam ödül eşit paylaştırılmaktadır. Örneğin toplam ödül 5.000 tl ise 5.000 kişi 12 soruyu doğru cevaplarsa herkese 1 er tl verilmekte.

  Yarışma o kadar kolay ki 6. soruya kadar elenmeniz neredeyse imkansız. 7. soru için instagram da ipucu veriliyor ve herkese her gün 1 joker hakkı tanınıyor. Yani en avel insan bile 8. soruya kadar çok rahat gelebiliyor.

  Şimdi gelelim yarışmadaki hinlik noktasına. Buraya kadar bir sorun yok ancak '' hesabınızda 20 tl olmadan'' kazandığınız parayı alamıyorsunuz. Yani banka hesabınıza yatırılması için en az toplam 20 tl kazanmış olmak zorundasınız.

  Ancak yarışmayı takip eden herkes bilir. Ödüller genellikle 3-5 bin tl arasındadır ve buna rağmen 100 binlerce kişi oyunda aktiftir. 12 soruyu da doğru cevaplayan yarışmacı sayısı 10 binlerce kişidir.
  Ortalama her yarışma sonunda maximum 40 kuruş kazandığınızı hesap edersek, paranızı çekebilmeniz için en az 50 yarışma da 12. soruya kadar gelmeniz gerekecek.

  tabiki istisnaları var ancak geneli dikkate alarak konuşuyorum.

  50 yarışmaya da girmeniz ve 12 soruyu doğru cevaplamanız tahmin edeceğiniz gibi haftalar hatta aylar sürecek.

  Yani siz defalarca oyunu kazansanız da parayı alamayacaksınız.

  o 5.000 tl lik ödül yarışma editörlerinin kasasından bazen hiç çıkmayacak.

  ancak 100 binlerce insan (500 bin civarı) yarışma esnasında canlı yayına bağlanmış olacak. Ve bu da editörün yüz binlerce liraya 10 dakika da sahip olmasına sebep olacak
  5 -1 ... yahigewrovski
 2. 2.
  biraz önceki yarışmasında kazananlar 23,52 tl almıştır.

  sen gel o kadar yaz, üstüne millete 20 liradan fazla versin tek yarışmada. hahahaha.

  silip kaçar birazdan.
  4 -1 ... planimdabuyoktu
 3. 3.
  Ayrıca ek olarak;

  Bu 20 TL'ye tamamlama sürecinde uygulamayı sıkılarak silenler, telefon numarası değişikliği yapanlar vb. gibi durumlarda da hesaplarda birikmiş olan 3-5 lira hiç bir zaman ceplerinden çıkmayacaktır.

  Hadi'yle aynı platformda yarışmaya çalışan QUE adlı yarışma bir defasında 63 TL'yi kişi başı dağıtarak topuğuna sıkmıştır. (Ki günlük ödülleri 500-1000 TL arası değişmekteydi.) Ardından zaten iflas edip tası tarağı toplayıp gemilerine binerek gittiler bir daha arkalarına bakmadan...
  ... donsuz yazar
 4. 4.
  Ekşi sözlükte bu yarışma için 67 sayfa entry girilmiş. Bir kısmını okudum. Pek aklım yatmadı. Zaten Online yarışmaları oldum olası sevmem. 20 tl olayı da iyi tasarlanmış. Kazandırmaktan ziyade kasa hep kazanan gibi duruyor.
  2 ... gazeloglu
 5. 5.
  Günaydın kardeş.
  ... yasar ustaa
 6. 6.
  Ee biz gerçekten kazandırıyoruz demek için haftada bir büyük ödül koymaları kaçınılmaz.
  ... yahigewrovski