bugün

tuna kiremitci'nin yakinda cikcak romani.eminem le snop dogg un annesi ile olusan hikaye.yazar olayi real bir dille anlatiyor.
tuna kiremitci kitabin ismini degistirmis simdiden.kitabin ismi "haydi al anani git burdan" olmus.yazar senaryoda da degisiklik yapmis.tayyip le ciftcinin dramini anlatiyor olay.kitaptan kucuk bir bukle size;
ciftci-anamiz agliyor be
tayyip-haydi al anani git lan burdan
ciftci-lan mi?
tayyip-evet lan
ciftci-olsun canin sagolsun
tayyip-sen cok iyi oyuncusun... diye gidiyor bu.
bir kasımpaşa delikanlısının tüm türkiye medyasının önünde bir vatandaşa söylediği sözle bir başka delikanlının kitap isminin sentezleşmiş halini düşündüren başlık.
git kendini siktirmeden demenin kibar yolu
bi siktir git ya, da diyebiliriz.

aslinda basliktaki anne yolun gittigi yeri anlatmayi amacliyor.
Yaran rte-tuna kiremitçi kombinasyonu."ikimizin de gamzeleri var çünkü" ya da hayat güzeldir canlarım benim" falan gibi bir pitipitiponticilik eklenirse,ortaya kusursuz bir sevgi kelebekliğiyle harmanlanmış bir betimleme çıkacaktır zannımca...
(bkz: ben senin anani alip gitme ihtimalini sevdim)
ilk bakı$ta pek anla$ılamayan cümledir. zira kimden bahsedilmektedir? a$ağıdaki gibi $ıklarımız vardır efendim. buyrun inceleyelim..

1. bu $ıkta, sadece annesi olan ve bir evde sürekli hizmetli olarak görev yapılan bir çocuğa ya da bir gence seslenilmektedir. anneyle ilgisi olmayan bu durum, çocuğun kend yaptığı hatalardan olu$maktadır.

(bkz: $air burada çocuğa seslenmi$)

2. direk olarak anneden bahsedilmektedir. anneni kötü davranı$larını kendisine yediremeyen ki$i, çocuğa serzeni$te bulunarak, gitmelerini istemektedir.

(bkz: $air burada anneye seslenmi$)