1. 1.
  aziz nesin'in kaleme aldığı bir tiyatro oyunu. 1998 yılında bakırköy belediye tiyatroları'nda sahnelenmiştir. meral çetinkaya, gül onat, pekcan koşar rol almışlardı.
  2 ... vernon sullivan
 2. 2.
  karakterlerinin: siyen, diha ve havagazı memuru olduğu, trajikomik oyun.
  2 ... iplik
 3. 3.
  seneler önce (hatırlayamadım) bursa ahmet vefik paşa devlet tiyatrosu nda gülyüz tolga,ali meriç ve pınar saner in oynadığı bir aziz nesin oyunu.
  1 ... blasphemy
 4. 4.
  geçtiğimiz sezon, istanbul şehir tiyatroları'nda orhan alkaya rejisiyle sahnelenen, Hale Akınlı, Celile Toyon ve sezai aydın gibi usta oyuncuların baş rollerini paylaştığı aziz nesin oyunu...
  2 ... speechbubble
 5. 5.
  --spoiler--
  bir apartmanın bodrum katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikayesidir. beraber yalnızlıklarını paylaşan bu iki kadından siyen, ölmüş kocasının anıları ile diha ise sahte aşk mektupları ile avutur kendisini.
  gazete ve radyo haberleri, kendini hava gazı olarak tanıtan, evine girdiği yalnız kadınları öldüren bir erkekten bahseder. havagazı memuru gelir ve hayatın sürprizleri, gerçekleri ortaya çıkar.
  --spoiler--
  1 ... ecce homo
 6. 6.
  --spoiler--
  dul iki kadın olan kahramanlarımız ilk bölümde gayet basarılı olmalarına karsın asıl komedi ikinci bölümde hava gazı generalinin olaya dahil oluşuyla gerçekleşir.
  --spoiler--
  2 ... vinter is coming