bugün

sözlükte sıkça karşılaşılan durumlardan birisi. arkadaş, hacker imiş gibi konuşur; yazdığı karşılıklı konuşmalarda kendini hacker, karşı tarafı da hack işini yaptırmak isteyen olarak rolleri atar. gel gelelim kendisi hacker değildir. sözlüğe yersiz bir caka atıyordur.
kısaca: şehir efsanesi .ama adam isim yapmış sırf bu nedenle bile takdir edilir.
(bkz: lamer)
gizli sorudan msn heklemektir.

(bkz: aa bu benim lan)*
(bkz: rockçı gibi davranmak ama rockçı olmamak)
kendi açtığı sitesine index atıp hacklemiş görüntüsü veren lamerdir.
her fırsatta hackerlik ile ilgili irdelemelere giren insanlardan bir farkı yoktur.

nasıl hayatında bir dişi ile yatmış ergen kişisi 10 yıllık playboy muhabbeti yapıyorsa, birilerinin maillerini çalıp hacker muhabbeti yapan kişide onun gibidir.
(bkz: doğan görünümlü şahin)
çirkinim ama zekiyim.
(bkz: lamer şahin)
evine internet bağlatan körpe gençlerin büyük kısmının ilk bi kaç sene içinde bulunacakları haldir.
lamerlik.
insanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler sözündeki içi boş insan.

(bkz: rajon kesmem kafa keserim diyen fakat bir şey yapamayan insan)
ite vurma sakındır taktiği ile korkutma amaçlı yapılan blöf.
gerçek bir hacker yaptığı işin bilincinde olduğundan hava atma maksatlı eylemlerde bulunmaz. hava atılıcak bir şey yapmadığını zaten bilir. gizlilik en önem verdiği şeylerin başında gelir.

bir iki site patlatanlar da kendilerine hacker diyorlarya... te allam yaa.
önce hacker'ın tanısını koysak?

hacker dediğiniz adam burdan 10 dakikada benim bilgisayarıma giren değil,
15 dakikada en kötü microsofta girmeyi başaran insan(!) dır. yani kısacası türkiyede hacker kapasitesinde biri yoktur...

dünyada neden böyle biri göremiyoruz? sorusuna ise cevap muhtemelen şudur;

o kişilere microsoft zaten çok yüksek maaş ile iş teklif edince genelde reddetmezler...

ne kadar iyi açıkladım garanti veremem ama benim uzmanlık alanım farklı...
(bkz: kolpa)
itibarı olmayan ve saygı görmeyen kişilerin hacker ayağıyla itibar kazanmaya ve dikkatleri üzerine çekmeye çalışmasıdır...
Doğal görünümlü şahin olarak adlandırabileceğimiz şahıs.
hacker olan adam belli etmez zaten belli olur o.*
diri gibi göstermek ama pörsümüş olmak.
(bkz: lamer)
güncel Önemli Başlıklar