1. 1.
    sahibi abdullah korundur.. daha doğrusu 3 ortağından biri.
    abdullah korun bu lokantaya en alt kademeden girmiş ve lokantanın patronluğuna kadar yükselmiştir.

hacı abdullah'ın hünkarın kır pilavı son derece meşhurdur.
    envai çeşitteki kompostoların da tadına muhakkak bakılmalı.

hacı abdullahtaki anı defterinden bir kaç ismin ne dediğine göz atalım;

Ali Kırca 4 Şubat 1996
    izinlerini almadan benden önce bu deftere izlenimlerini yazan dosların yazdıklarına gözattım.
    Hemen hepsinin ortak paydası Türk mutfağı'nın bu mekanda yaşatılmasından duydukları mutluluktu.
    Bence bütün bu izlenimler ve noktalar, farkında olmadan düşündürücü bir paradoks'u yansıtıyorlar.
    Fransa'da bir lokantaya gidince, "ne iyi burada fransız yemekleri var, yada italyadaki restaurant'da çok şükür ki italyan yemeği yedik" demek nekadar anlamlı olur bilemiyorum.
    Hacı Abdullah'ta bu sözler söylenebiliyorsa durum "ciddi" demektir.
    Umarım Türkiye'deki lokantaları ziyaretlerde, bu izlenimler sıkça dile getirilmez.
    Başarıdileklerimle

Bülent Arınç (TBMM Başkanı) 25.03.2003
    istanbul'un medarı iftarı Hacı Abdullah Lokantasındayım.
    Yıllardır takdirle andığımız bu güzel mekan leziz yemekleri, mükemmel servisi, çok iyi tefriş edilmiş duvar süslemeleri, vitrayları ile Abdullah bey ve değerli çalışanlarıyla mükemmel bir lokanta. Yüzyılı geçmiş bu gelenek en güzel şekilde devam ediyor. Daha nice yıllar başarıyla devam etmesi dileğiyle herkese selam ve sevgiyle...

Çetin Altan 28. 4. 98
    istanbul'da tarihsel birikimlerin gönül tadına, kuşaklar boyu ağız tadını ona ekleyen sevgili Hacı Abdullah'ın dost insanlarına içtenlikle...

Şansal Büyüka 13.08.2003
    Hacı Abdullah Mensuplarına
    Beyoğlu'nda bugün "Nostaljik" bir tur attım. Ağa Cami Sokakta çok uzun yıllar önce "Hacı Salih" olarak bıraktığım lokantayı "Hacı Abdullah" olarak buldum. Adı değişmişti ama raflardaki turşuların, kompostoların, tezgahtaki yemeklerin tadı hiç değişmemişti. Müthiş bir tat aldım. Beyoğlu'nu yeniden yaşadım. Hacı Abdullah'a iş yerime uzak olmasına rağmen her fırsatta gelmeye çalışacağım. Bu geleneği, bu tadı yaşatanları kutluyorum.

Yusuf islam 09.05.2002
    Thank you for a wonderful traditional meal and service. May this honorable institution continue to give strength and nourishment to the people of Turkey and the noble history of Islam in this city.

I hope to return one day - insha Allah

Garry Kasparov 19.12.2001
    Thank you for an opportunity to taste an autentic Turkish food. It was great experience!
    Your famous place is another good reason to visit Istanbul again!
    1 ... beyazyelkenli