bugün

meczup olmak isteyen türktür. okumamıştır cahildir, metafizik varlıklara inanıyordur, madem hacca gidiyorum bir hayli'de para niye harcamıyım! diyen türkdür. halbuki anıtkabir dururken oraya neden gider anlaşılmaz.
Komşularının aç olduğu gerçeğine kulak asmayan türktür kendisi.
her sene milyonlarca turk dunyanin dort bir yanina trustik gezilerle gidiyor bir kac hac parasi harcayarak donuyor, e o zaman kilit vurun turkiyenin kapisina , sakat bir dusunce yanlis bir onerme, mesele araplara kazandirmak degil .
çoluğu cocuğu bir bayramlık parası verin diye tanıdıklarından para isteyen türktür.
iğrenç yorumlar iğrenç düşüncelerdir. ülkesinde milyonlarca aç varken avrupaya amerikaya gidenlere de aynı lafları ediyor musunuz gerizekali ateistler. demezsiniz çünkü onlarınki kıçınıza girmiş zevkten sesiniz çıkmıyor.

hacca gidene aa ülkende o kadar aç var. amerikaya kumar oynamaya gidene ? e buna ne diyorsunuz? bir hac mı kıçınıza dokunuyor.

edit: baştan sonra inanca saygısızlık hakaret dolu iken sonra da müslümanlar inancı olmayana saygı göstermiyor? sana mı saygı göstereceğim terbiyesiz.
çok cahil bi düşünce kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama yaş önemli değil inançlı biri olmayabilirsin ama inançlı insanlar var onlara saygı duymak zorundasın evet buna mecbursun! senin küçümsediğin o yeri görmek için rızkından kesenler var sen bunu mantıklı bulmayabilirsin ama onlar için çok önemlidir.. sende hacca değilde o paralarla daha farklı bir ülkeye gidersin gezmek için...
petrol zengini arapların götünü daha fazla kaldırmak isteyen türk ve diğer ülkelerdekilerdir.

ulan koca dünyada dibine soktuğumun arabistan'ına mı geldi bu islamiyet?
niye ispanya'ya, fransa'ya gelmedi lan?

oraların ne eksiği vardı?
driftçi araplara bol bol leksus parası kazandıran türk.
islam ın şartlarından birini yerine getirmiştir.
islami ibadetini yerine getirmiştir. bunda bir sakınca göremedim.
araplar zaten zengindir. insanlar oraya gönülleri zengin olsun diye gidiyor.
Islamin 5 sartindan biri olan hacca gitmek gorevini yerine getiren muslumandir.

Araplar zaten petrol zengini. Bizim paramiza ihtitaci yok.
Öteki tarafını zengin eden türktür.

Araplar dünyanın parasını kazanıyor, senin ülkeye kattığın iki üç kuruş onlar için çerezdir. Zaten burada giden kişinin amacı Araplar'ı zengin etmek değil, Allah'ın rızasını kazanmak. Tabi dünyalık düşünenlere göre çok ters. Yeter ki Arap zengin olmasın, ben Allah'ın rızasını kazanmasam da olur.
Benim icin fransaya kule gormek icin giden turklerden farki yoktur. Din falan diyeceksiniz ama kendi ulkenizde ac yatan cocuklar varken baska bir ulkeye egitim, saglik ve benzeri durumlarin disinda gitmek gayette anlamsizdir. Birde borc parayla hacca gidenler var ki! onlara bir sey diyemiyorum.
Allah haccını mebrur eylesindir.
hacca gitme sebebi arapları zengin etmek değildir. islamın şartlarından biri olan hac ibadetini yerine getirmekten başka bir amacı yoktur. ayrıca, arapların paraya ihtiyacı varmış gibi "zengin etmek" denilmesine de epey güldüğümü itiraf etmeliyim. yaa yaa araplar o kadar fakir ki, yılda 70 bin türkün hacca gitmesi sebebiyle ekonomilerini düzeltiyorlar.

hayır eleştirecekseniz adam gibi eleştirin la. insanların sinir uçlarına dokunarak eleştiri mi yaptığınızı sanıyorsunuz siz? bu düz mantıkla eyfel kulesini ziyaret eden, her bayram ve yılbaşı tatilinde yurt dışına gidenlerin de gittikleri ülkeyi mi zengin ettiğini düşünmeliyiz biz de?

la önce eleştirmeyi öğrenin.

mesela osmanlıdan kalma kalyi yıkıp rezidans yapmalarını, yine osmanlıdan kalma revakları kaldırıp kabe'yi genişletmelerini eleştirin, hz. muhammed'in doğduğu evi bile yıkmayı düşünmelerini eleştirin. sizde anca boş ve kör ideolojiyle saçma salak tespitler var. aferin size. ondan sonra da "neden millet hala akp'ye oy veriyor" diye mal mal sorun kendinize.
belki allahı görüyordur. kimse boş taşa bakmak için o kadar masrafa girmez. de mi???
güncel Önemli Başlıklar