1. 1.
  ırak - türkiye arası bir sınır kapısı.
  1 ... dualite
 2. 2.
  (bkz: habur)
  ... t bag
 3. 3.
  son yasanan terör eylemleriyle tekrar gündemi kurcalayan sinir kapisidir.
  ayrica pkk adli terör örgütünün bütün getirisi bu kapidan karşilanmaktadir.
  ... jeam
 4. 4.
  derhal kapatilip , asma kilit vurulmasi ve uzunca bir zaman acilmamasi gereken kapidir. pkk denen hayvani orgutun koku kazindigina emin olunursa acilmalidir.
  ... calemityceyn
 5. 5.
  kapamakla kalmayıp havaya uçurulması gereken sınır kapısıdır.
  ... kizilmaske
 6. 6.
  ırak ve türkiye arasında ki her türlü ticaretin yapıldığı ve yıllık ortalama 4 milyar dolarlık bi ticaret hacminin oluşmasına vesile olan, ayrıca bunun yanında gıda, ilaç dahil k.ırak ın pek çok ihtiyacının ırak a giriş noktası olan, buda yetmezmiş gibi amerika nın ırak taki lojistik ihtiyacının yüzde 70 inin karşılandığı sınır kapısıdır.

  yani k.ırak ın iplerinin türkiye nin elinde olduğunun apaçık belgesidir bu kapı. ancak bu koz kullanılıyor mu? hiç sanmıyorum.
  ayrıca 4 milyar dolar türkiye nin geleceğin den daha önemli değildir.
  ... aborjin
 7. 7.
  ayda ortalama altı teröristin teslim olduğu sınır kapısıdır.

  teröristler sınır kapısındaki piyade birliğine teslim olduktan sonra, önce silopi başverimli karakoluna götürülür.sonra silopi ilçe jandarma komutanlığı nezarethanesinde 3-4 gün misafir edilir.bu sırada sorguya alırlar.en son olarak diyarbakır a mahkemeye sevk edilir ve hemen hemen hepsi etkin pişmanlıktan salı verilir.

  not: 7 yıl boyunca dağda kalmış ve 17 yaşında teslim olmuş bir kızın örgüte katılma sebebi, kendisinin çok sevdiği bir şarkıcı ile tanışacağına inanmış olmasıymış.
  1 ... pisay