1. 1.
  habur'da çiçeklerle karşılanan teröristler şimdi ne yapıyor sorunsalı şeklinde olması gereken ama karakter sınırı yüzünden bu şekilde açılmak zorunda kalınan sorunsal.

  bundan birkaç sene önce devletin "uzlaşmacı" politikası sebebiyle başlatılan "açılım" sürecinin başlangıcı ve en can alıcı figürü haline gelen; habur'da çiçeklerle karşılanan, ayaklarına cumhuriyet savcıları gönderilen, masa başı mahkemelerle oracıkta yorulmasınlar diye 5 dakikada beraat ettirilen teröristlerin şimdi nerelerde olduğuna dair soru.

  şimdi bu teröristler hangi tavizlerle, hangi sözler verilerek, ne gibi taahhütlerle ülkeye getirildi? nerelerde ne işlere yerleştirildi? şimdi ne yapıyorlar?

  malum fetö terör örgütüne de inanılmaz tavizler verilmiş, devletin en kritik noktalarına kadar sızmalarına göz yumulmuştu. sonrasında bu kansızlar geldiği mevkilerin imkanlarını devlete karşı kullanmaktan çekinmediler.

  benim korkum bu habur teröristlerine de devlet kadrolarında işler sunulduysa; bunlar da kritik noktalara sızarlar ve ilerleyen günlerde ellerine geçen imkanları yine türkiye cumhuriyeti'ne karşı kullanmaktan kesinlikle imtina etmeyeceklerdir.

  umarım benim küçücük aklımla, haddim olmayarak düşündüğüm bu risk faktörünü devlet büyüklerimiz benden çok çok daha üstün akıllarıyla ve devlet yönetme tecrübeleriyle daha önce düşünmüş ve olası tehlikeleri bertaraf etmişlerdir.

  yoksa bir kez kandıran elinde imkan varsa yüzlerce kez kandırabilir.
  3 -2 ... serdarsl06
 2. 2.
  katranı kaynatmak ile olur mu şeker cinsini s...ğim cinsine çeker sözüne uygun olarak rahat duramayıp tekrar dağlara çıkmışlar ve muhtemelen bir yerlerde çürümektedirler. pişman olacak olan süreç müreç beklemez zaten gittiği yolun bok yolu olduğunu görüp ilk fırsatta kaçıp teslim olurdu o zamana kadar.
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  chp' de siyaset yapıyorlarmış. gürsel tekin yan yana, yana yana beraber yürüyecekmiş onlarla.
  -2 ... lider teskilat doktrin
 4. 4.
  Devlet dağdan inen teröristi gizli tanık yapıp; şimdi kaçan üç beş teröristi önce cumhuriyet savcısı yapıp, sonra özel yetki verip, gizli tanıkların ifadesiyle 200 küsur üst düzey ordu kurmayını içeri atmadı mı?

  Yine aynı devlet en ufak hücresine kadar sızılmasına göz yummadı mı?

  Yine aynı devlet tüm doğu ve güneydoğu Anadolu valilerine talimat verip teröristlere göz yumulmasını emretmedi mi?

  Yine aynı devlet "onlar pkk değil peşmerge" diyerek kendi elleriyle teröristleri ülkemiz sınırlarından Suriyenin kuzeyine yığıp pyd ypg pkk ne boksa kurulmasına müsaade etmedi mi?

  Neyse biz bunlara çok kafa yormayalım. Zira devleti yönetenler kandırılmak hakkını kullanıyor.

  Biz kanmıyoruz. Unutmuyoruz. Unutmayacağız.
  ... serdarsl06
 5. 5.
  Gürsel tekini bilmem ama Habur'un mimarları devlet bahçeliyle omuz omuza siyaset yapıyor.
  ... serdarsl06