bugün

Benim için; tus+mustafilik sürecimde odam+annemin odası.
Not. pencerelerdentiksindimdi*
-yaşam alanı-

Bunlar güzel günlerim, biliyorum; sorunlar olmasa habitatımda mutluyum,, beni buraya gömebilirsin sözlük..
canlıların kendiliğinden; belirli bir mekana, çok uzun zamanlı salınımlarla oluşturdukları yerleşkelere habitat denir.
habitatlar kesişen kümeler biçiminde oluşabilir. zamansal geçişle birlikte genişleyebildiği gibi daraladabilir.
herhangi bir organizmanın yaşayıp ve doğal olarak büyüdüğü yere verilen addır.
bir orman veya bir çayırlık kadar büyük olabileceği gibi, çürümüş bir ağaç kütüğünün civarı kadar küçük de olabilir.
diyarbakirdaki ender mekanlardan bir tanesi.
Karadeniz şivesinde "bir tadar mısın?" anlamına gelen kelime.
bilgisayar kullananların bilgisayar başındaki yaşama alanı.
Bir bitki veya hayvanın doğal ve normal şekilde yaşadığı alan veya çevreye denir. Bir hayvanın veya bitkinin yasayabildigi, büyüyebildiği, üreyebildiği kısacası tüm yaşam koşulları için uygun olan ortam, çevredir.
Habitat, bir organizmanın yaşadığı yer. Bu yer, fiziksel bir bölge, yeryüzünün özel bir parçası, hava, toprak ya da su olabilir.
1996 yılında yapıldığını hatırlayıp, bana "ya ben o kadar yaşlımıymışım" dedirten dünya toplantısı.
istanbul'un büyük bir telaşla hazırlandığı,hatta bir takım belediyelerin görüntü kirliliği yaratmasın diye aralarında benim de kedimin bulunduğu,sokakta dolaşan birçok hayvanı zehirlediği zirvedir.
bir organizmanın doğal olarak yaşayıp üreyebildiği yerdir.