bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  anayasamızın 22. maddesi uyarınca;

  "herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir. haberleşmenin gizliliği esastır.

  millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlık ve genel ahlâkın korunması veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması sebeplerinden biri veya birkaçına bağlı olarak usulüne göre verilmiş hâkim kararı olmadıkça; yine bu sebeplere bağlı olarak gecikmesinde sakınca bulunan hallerde de kanunla yetkili kılınmış merciin yazılı emri bulunmadıkça; haberleşme engellenemez ve gizliliğine dokunulamaz. yetkili merciin kararı yirmidört saat içinde görevli hâkimin onayına sunulur. hâkim, kararını kırksekiz saat içinde açıklar; aksi halde, karar kendiliğinden kalkar.

  istisnaların uygulanacağı kamu kurum ve kuruluşları kanunda belirtilir."

  kanun istisnaları da saymıştır; dolayısıyla bunun dışında gerçekleşen dinleme faaliyetlerinin anayasaya aykırı olacağı aşikardır. belirtilen nedenlere veya usullere dayanmayan dinlemeler anayasaya aykırılık teşkil eder. anayasal ihlallerin ayrıca önem arz ettiği de aşikardır.
  1 ... comatose
 2. 2.
  türkiye'deki uygulanışı son zamanlarda çok da sağlıklı değildir, zira telefon konuşmaları olur olmaz yere dinlenmektedir.
  1 ... the big febowski
 3. 3.
  ulastirma bakani binali yildirim'in kesinlikle cok yanlis anladigi hurriyettir. soyle ki;

  "Yasadışı telefon dinleme iddialarını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Yanlış, yasal olmayan bir işiniz yoksa dinlenmekten korkmayın. Dinlenmek istemiyorsanız konuşmayın dedi."

  hop bu da link :

  http://www.tumgazeteler.com/?a=4606545
  ... bimelekimben