bugün

(bkz: wikipedia)
var mı? yok!
görsel
tabii ki haşmetli cumhuriyetinde vali açıklamalarını dinleyerek tatmin olacaksınız.
insan haklarına saygılı ülkelerde geçerli olan haktır. Yavaşlatma kesme yapanlarda hariç.
Doğal bir haktır.
hangi hakkı diye sorulası haktır.

Türkiye'de toplumu ilgilendiren çoğu olayda yayın yasağı çıktığını hatırlatmak isterim.
Her insanın en doğal hakkıdır.
yaşama hakkının olmadığı ülkede yoktur.
ulan klavye teröristleri burda bile propaganda peşinde. Daha polisin, çevik kuvvetin bile müdahelede bulunmamış bir ortamda kimden, hangi haberi alacakmışsınız.

Olay sıcağına sıcağına yaşanırken ne haberinden bahsediyorsunuz ulan. bir kaç saat sonra zaten haber serbestliği veriliyor. isteyen herkes istediği yerden alır haberini. An itibariyle olduğu gibi.

Bu dünyanın her yerinde böyledir ama götümü de siksen Türk devletini karalamaktan asla vaz geçmem ziyhniyetini solumuş yaratıklardan başka hiç bir şey beklenmezdi zaten.

Haber bahane, propaganda şahane. inşallah yarın gün yüzü görmezsiniz.

Son viyana teröründe, Londra teröründe elin milleti duyarlı davranıp, bırakın da devlet işini görsün diyerekten asosyal medyadan tüm paylaşımları silip, bizzat yetkili kurumların bilgilendirmelerini beklemişken,

Türkiye’deki malum kitleden bunu beklemek ahmaklık olur zaten. Elin Gavur milleti devletine sadıktır. Bizim yerli gavurlarımız ise devlet düşmanı. Olay bundan ibaret.
Yok öyle her istediğini öğrenme. Sana ne diyorlarsa onu öğrenip öyle kabul edeceksin.

Hatta bence yabancı dil öğrenmek de yasaklanmalı. Ft bbc falan okuyamasın kimse.
Yok öyle polis müdahelesi esnasında bilgi kirliliğini önlemek. Hem ne güzel polis şurda arama yapacak, şu tarafda baskın düzenleyecek diyerek , o şahısları uyarabilirdik ya dimi.

evet evet bugün sıcağına sıcağına müdahelelerden saatler sonra hiç kimse istediğini öğrenemiyor. Ömür boyu haber yasağı getirildi hüüüüü.
Türk devleti suçlu. Teröristler suçcuz. Ay pardon. Onlar terörist değildi demi ya. Terör yapan Türk devleti. Keşke pkk gelse de bizi bu Türk devletinden kurtarsa. Hem haberleri onlardan anında alırdık. Bombayı patlatanlar da onlar ya. Canlı canlı direk verirlerdi ne güzel. Ay yine pardon. Bombayı Türk devleti patlattı.

Bütün dünyada standart olan yayın yasağının bizde bi işi yok. Çünkü bizler teröristleri değil, devleti suçlayıp, devleti çökertmek isteyenlerden tarafız. Ay pardon yine mi terörist dedim. Barış güvercinleri onlar. Hem elimiz değmişken selo’ya da özgürlük.

O çocukları.
Ben bu özgürlüğe sahip olmadığımı düşünmekteyim.
bir sürü salak salak yorum yapılmış bilip bilmeden...o yüzden açıklama yaparak engin bilgilerimi bu cahillerle paylaşamam. merak eden dm atabilir...
Son olayı diyorsanız, kadının yakalanma videosunu bile verdiler. Hangi haberi alamıyorsunuz?
herkes haber almakta özgür ve bunun kısıtlaması yok. olağan üstü durumlardaki yayın yasağını bir çok devlet yapıyor.
kaostan beslenen müptezelleri her zaman üzer bu da.
haberden ziyade herkes inanmak istediğine inanıyor!
toplum olarak en ufal bir şey de herkesin otamatikman ''siyasal analiz uzmanı'' kesilmesi de işin acı komedisidir!